Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Klasy ponadgimnazjalne (czyli obecne 1,2,3) 1.Czy istnieje możliwość połączenia w jednej grupie uczniów z różnych klas (np. 2 i 3 lub 1 i 2) w ramach zajęć z wychowania fizycznego? 2. Czy w ramach zajęć z wychowania fizycznego mogą odbywać się wyłącznie zajęcia z jogi? 3. Czy wszystkie godziny zajęć z wychowania fizycznego tj. 3 tygodniowo mogą odbywać się jednego dnia? Klasa po szkole podstawowej: 1 Czy uczniowie mogą odbywać zajęcia w grupie z np. klasa 2 na podbudowie gimnazjum? 2. Czy uczniowie klasy pierwszej po szkole podstawowej muszą mieć zajęcia osobno (w szkole jest jedna klasa pierwsza po szkole podstawowej)? 2. Czy w ramach zajęć z wychowania fizycznego mogą odbywać się wyłącznie zajęcia z jogi? 3. Czy wszystkie godziny zajęć z wychowania fizycznego tj3 tygodniowo mogą odbywać się jednego dnia?
Na podstawie § 7 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2019 r., poz. 639) w zw. z art. 14 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. podział na grupy jest obowiązkowy na obowiązkowych zajęciach wychowania fizycznego; zajęcia mogą być prowadzone w grupie oddziałowej, międzyoddziałowej lub międzyklasowej co oznacza, że można połączyć w grupę różne roczniki klas po gimnazjum lub szkole podstawowej albo uczniów po szkole podstawowej z uczniami po gimnazjum. Natomiast w utworzonej grupie międzyklasowej lub międzyoddziałowej obowiązuje wymóg realizacji podstawy programowej obowiązującej wszystkich uczniów grupy, czyli w szczególności opracowania przez nauczyciela programu nauczania uwzględniającego różne podstawy programowe dla uczniów po gimnazjum oraz po szkole podstawowej. Uczniowie mogą realizować tylko zajęcia jogi na wszystkich godzinach obowiązkowych, jeżeli w ten sposób zostanie zrealizowana podstawa programowa z załącznika do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz.U. z 2012 r., poz. 977 ze zm.) lub z załącznika do rozporządzenia do Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 stycznia 2018 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia (Dz.U. z 2018 r., poz. 467).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Szkoła podstawowa pracuje pięć dni w tygodniu. Czy i na jakich zasadach można (nie można) organizować zajęcia wspomagające (od września do grudnia) w soboty?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy na prowadzenie pracowni komputerowej w szkole należy mieć wykształcenie pedagogiczne oraz zarządzanie siecią?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy w malutkim przedszkolu niepublicznym, rada pedagogiczna, konkretniej spotkanie rady pedag. przed nowym rokiem szkolnym, może liczyć 2 osoby tj. przewodniczącego-dyrektora i 1 z nauczycieli? Bowiem drugi jest na długotrwałym zwolnieniu lekar.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Przeszkolu udzielanej w toku bieżącej pracy powinny być odnotowywane w dzienniku zajęć przedszkola dla danej grupy realizującej podstawę programową? Czy powinien być prowadzony osobny dziennik?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o udostępnienie arkusza obserwacji zajęć nauczyciela w przedszkolu.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe