Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Komu przydzielić zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej? Chodzi o zajęcia dla ucznia zagrożonego niedostosowaniem społecznym (ma w orzeczeniu zalecone zajęcia rewalidacyjne, które ma prowadzić socjoterapeuta - nie ma takiego specjalisty w szkole.) Kto ma prowadzić zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne przewidziane w nowym prawie oświatowym?
Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na zagrożenie niedostosowaniem społecznym, tak jak każde inne orzeczenie wydane przez Zespół Orzekający publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej – MA MOC DECYZJI ADMINISTRACYJNEJ. To nakłada na placówkę oświatowę obowiązek zrealizowania wszystkich zaleceń zawartych w orzeczeniu odnośnie organizacji kształcenia specjalnego dla tego ucznia Zatem należy zatrudnić socjoterapeutę, który będzie realizował z tym uczniem obowiązkowe zajęcia rewalidacyjne o charakterze socjoterapeutycznym w wymiarze 2 godzin tygodniowo.
Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne - będące formą zajęć specjalistycznych z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej mogą prowadzić szkolni specjaliści zatrudnieni na stanowisku pedagoga lub psychologa szkolnego oraz socjoterapeuty.
.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy podczas remontu w szkole mogę płacić dodatek sprzątaczce
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W związku z likwidacją gimnazjum i łączeniem klasy IV i V będę zmuszona ograniczyć wymiar czasu pracy nauczyciela matematyki do połowy etatu. Do kiedy powinnam wręczyć stosowne dokumenty i co w sytuacji gdy nauczyciel nie wyrazi zgody na ograniczenie zatrudnienia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wraca od września z urlopu zdrowotnego. Okazuje się, że będzie mógł mieć tylko pół etatu i to w sytuacji, gdy zgodnie z planem naboru szkoła otworzy wszystkie klasy pierwsze. Jeśli nie powstanie któraś z tych klas, nauczyciel ten nie będzie miał nawet pół etatu. O sytuacji utworzenia (bądź nie) klas pierwszych będzie wiadomo dopiero w czerwcu, organizację wstępną robi się do końca kwietnia. Czy w takiej sytuacji dyrektor może dać wymówienie temu nauczycielowi? Dziękuję za odpowiedź.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Interesuje mnie wymiar czasu pracy nauczycieli w roku szkolnym 2017/2018. Czy w ramach 40 godzinnego tygodnia pracy nauczyciele realizują z uczniami tzw. godziny karciane - w jakim wymiarze? Czy muszą je dokumentować? Proszę o podanie podstawy prawnej.
- Kadencja dyrektora kończy się 31 sierpnia. W szkole jest dwóch wicedyrektorów, którzy powołani są DO ODWOŁANIA. Dyrektor stwierdził, że wicedyrektorzy odchodzą razem z nim i ujął ich w arkuszu organizacyjnym na rok 2017/2018. Odejście wicedyrektorów potraktował jako odejście z automatu tłumacząc to nowymi przepisami. Wicedyrektorzy nie złożyli pisemnych rezygnacji z funkcji i nie zostali przez dyrektora odwołani. Czy opisana sytuacja jest zgodna z obecnym stanem prawnym, jeśli tak, proszę o podanie podstawy prawnej. Sytuacja dotyczy samodzielnej szkoły podstawowej, która od 1.09 także będzie szkołą samodzielną. Czy w opisanej sytuacji może dojść do tego, że w dniu 1 września obecni wicedyrektorzy będą nadal pełnili tę funkcję, a jednocześnie będą nauczycielami z pełnym pensum?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe