Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ksiądz nauczyciel stażysta zatrudniony od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. w związku z przeniesieniem do innej parafii rozwiązuje stosunek pracy za porozumieniem stron z dniem 31 lipca 2022 r. Za ile dni wypłacamy ekwiwalent za urlop?
Zgodnie z art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021 r., poz. 1762) nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której organizacji pracy przewidziano ferie przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania.
Zgodnie z art. 66 ust. 2 KN w razie niewykorzystania przysługującego urlopu wypoczynkowego z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy, powołania do zasadniczej służby wojskowej albo do odbywania zastępczo obowiązku tej służby, do okresowej służby wojskowej lub do odbywania długotrwałego przeszkolenia wojskowego – nauczycielowi zatrudnionemu w szkole feryjnej przysługuje ekwiwalent pieniężny za okres niewykorzystanego urlopu, nie więcej jednak niż za 8 tygodni.
Wymiar urlopu przysługującego nauczycielowi zatrudnionemu na czas krótszy niż 10 miesięcy oblicza się mnożąc ilość przepracowanych miesięcy razy 5,6 dnia. Niepełne dni urlopu zaokrągla się w górę, a niepełny kalendarzowy miesiąc pracy zaokrągla się w górę do pełnego miesiąca.
Nauczyciel, o którym mowa w pytaniu zatrudniony był w danym roku szkolnym przez 11 miesięcy, wobec tego ma prawo do urlopu za 56 dni, a wykorzystał ich 48. Za 8 dni wypłacamy ekwiwalent.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W szkole księgowa nalicza i wypłaca pensje pracowników. Czy jest to zgodne z dyscypliną finansów publicznych? Czy dyrektor szkoły za taką sytuację w razie kontroli poniósłby konsekwencje – i jakie? Czy też jest to dopuszczalne, kiedy organ prowadzący (miasto) nie zgłasza zastrzeżeń?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka planuje przejść na świadczenie kompensacyjne z dniem 16.08.2017r czy należy się jej nagroda jubileuszowa? 35 lat pracy skończy w dniu 31.08.2017 roku.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wieloletni nauczyciel w swojej teczce aktowej posiada dużą ilość dokumentów nie ma miejsca na wpięcie nowych. Jak należy postępować w takim przypadku -założyć nową teczkę czy istnieją wytyczne, akty prawne regulujące takie sytuacje?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jakim wymiarze zatrudniamy nauczyciela religii w zerówce (dzieci 3-5 letnie), jeśli prowadzi zajęcia 2 razy po 30 min?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciele chcący skorzystać z dnia wolnego z tytułu opieki nad dzieckiem do lat 14 mogą być rozliczeni z godzin, czyli być nieobecni przez dwa lub więcej dni w pracy ( suma godzin dydaktycznych wynosić ma 8)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe