Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Rekompensata niestety nie przysługuje osobie, która ma ustalone prawo do tzw. wcześniejszej emerytury np. na podstawie art. 88 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta...

PORADA PRAWNA

13 października 2020 Prawo oświatowe

Mam 62 lata i jestem nauczycielem, na emeryturę odeszłam w 2008 r. Do grudnia 2008 r. miałam 29 lat stażu pedagogicznego i tyle lat pracy przy tablicy. Czy mogę ubiegać się o rekompensatę z ZUS?

Rekompensata niestety nie przysługuje osobie, która ma ustalone prawo do tzw. wcześniejszej emerytury np. na podstawie art. 88 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2215, na co wskazuje przejście na emeryturę w 2008 r. – art. 21 ust. 2 ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o emeryturach pomostowych (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 1924 ze zm.); I. Jędrasik-Jankowska, Komentarz do ustawy o emeryturach pomostowych, Prawo do emerytury z ubezpieczenia i zabezpieczenia społecznego. Komentarz do ustaw z orzecznictwem, WKP 2019); Rekompensata z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze (https://www.zus.pl/swiadczenia/zasady-przyznawania-emerytury/rekompensata-z-tytulu-pracy-w-szczegolnych-warunkach-lub-w-szczegolnym-charakterze). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT