Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam dwa pytania. 1. Czy w świadectwie pracy gdzie jest art. 92 KP wykazuje się nieobecności związane z opieką nad chorym dzieckiem, moim zdaniem nie, ale wolę się upewnić.; 2. Mam wątpliwości co do urlopu. Pracownik pracuje od 01.01.2010 - 26.04.2015 za rok 2015 należy się 9 dni urlopu. Jak będzie w nowej pracy, którą rozpoczyna od 27.04.2015, czy za kwiecień będzie należał się urlop?
1. W świadectwie pracy, miejscu dot. liczby dni, za które pracownik otrzymał wynagrodzenie - zgodnie z art. 92 kodeksu pracy, w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy wskazuje się liczbę dni zwolnienia lekarskiego do 33 dni płaconego przez zakład pracy, a osoby po 50 roku życia - do 14 dni. Nie zamieszcza się tu informacji o zwolnieniu lekarskim na dziecko czy innego członka rodziny. Informacja ta jest niezbędna dla kolejnego pracodawcy, celem ustalenia czy pracownikowi przysługuje jeszcze w danym roku kalendarzowym wynagrodzenie chorobowe czy już zasiłek chorobowy płacony przez ZUS.
2. Kwestię urlopu wypoczynkowego u dotychczasowego i kolejnego pracodawcy regulują przepisy art. 1551 kodeksu pracy. I tak:
W roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop:
1) u dotychczasowego pracodawcy – w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w roku ustania stosunku pracy, chyba że przed ustaniem tego stosunku pracownik wykorzystał urlop w przysługującym mu lub w wyższym wymiarze (w opisanym przypadku 9 dni);
2) u kolejnego pracodawcy – w wymiarze:
a) proporcjonalnym do okresu pozostałego do końca danego roku kalendarzowego – w razie zatrudnienia na czas nie krótszy niż do końca danego roku kalendarzowego (przysługuje urlop za 8 miesięcy od V do XII, ponieważ, zgodnie z art. 1552a § 3, jeżeli ustanie stosunku pracy u dotychczasowego pracodawcy i nawiązanie takiego stosunku u kolejnego pracodawcy następuje w tym samym miesiącu kalendarzowym, zaokrąglenia do pełnego miesiąca dokonuje dotychczasowy pracodawca)
b) proporcjonalnym do okresu zatrudnienia w danym roku kalendarzowym – w razie zatrudnienia na czas krótszy niż do końca danego roku kalendarzowego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Art. 22 ust.3 ustawy KN mówi, że do nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, który w żadnej z tych szkół nie jest zatrudniony w wymiarze 1/2 etatu nie ma zastosowania art. 91 b ust.1. Proszę o informację czy nauczyciel religii zatrudniony w 2 szkołach , w jednej 6/18 e, a w drugiej 3/18 etatu powinien otrzymać dodatek wiejski? Wyjaśnienie zamieszczone w portalu wyklucza to prawo. Ja mam wątpliwości.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przebywa na zwolnieniu lekarskim od 4 sierpnia 2020 r. do 11 września 2020 r. W jakim wymiarze przysługuje nauczycielowi urlop uzupełniający? Czy 28 dni za okres od 4 do 31 sierpnia 2020 r.? Czy proporcjonalnie do 6 tygodni w okresie ferii wakacyjnych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy mając licencjat z pedagogiki rewalidacyjnej można prowadzić reedukację?
- Nauczyciel jest zatrudniony na podstawie mianowania w gimnazjum, które wygaśnie 31 sierpnia 2019. Organ planuje przenieść nauczyciela do szkoły podstawowej. Czy w przypadku odmowy nauczyciela przysługuje mu odprawa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie wręczyć wypowiedzenie umowy o pracę nauczycielowi zatrudnionemu w niepełnym wymiarze czasu pracy na czas nieokreślony z powodu braku godzin?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe