Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam pytanie odnośnie kwalifikacji tzn. W 2007 roku Pani X ukończyła Politechnikę Śląska - więc posiada tytuł magistra inżyniera. Natomiast w tym roku skończyła studia pedagogiczne licencjackie niestacjonarne - wychowanie wczesnoszkolne i przedszkolne. Oczywiście uprawnienia do nauczania w przedszkolu zdobyła po obronie pracy licencjackiej, jednak chciałabym wiedzieć czy można ją zakwalifikować do osób posiadających uprawnienia z tytułem magistra czy bez? Chodzi mi dokładnie czy tytuł magistra - licząc do awansu zawodowego - można liczyć ten z Politechniki - czy musi być uzyskany dokładnie tytuł magistra pedagogiki?? (biorąc pod uwagę tabelę nie jest to określone).
Jeśli chodzi o uprawnienia płacowe, tytuł magistra inżyniera nie daje kwalifikacji do pracy w przedszkolu, więc nauczycielka otrzymuje wynagrodzenie za tytuł licencjata. Ponieważ warunkiem nadania nauczycielowi kolejnego stopnia awansu zawodowego jest spełnienie wymagań kwalifikacyjnych do pracy na zajmowanym stanowisku (art. 9b ust. 1 w zw. z art. 9 ust. 1 pkt 1 KN), również w tym zakresie należy brać pod uwagę tylko tytuł licencjata.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony w placówce nieferyjnej w wymiarze 5/20 etatu. Pracuje 5 godzin jeden raz w tygodniu. Ma 11 godzin zaległego urlopu wypoczynkowego i 48 godzin za okres od stycznia do sierpnia 2019 (31.08.19 nastąpi rozwiązanie umowy o pracę). Jego dobowy wymiar czasu pracy to 10 godzin. Mając 59 godzin urlopu, odejmuję mu 10 godzin urlopu za każdy dzień, więc do końca sierpnia ma do wykorzystania 5 dni i 9 godzin. Jak udzielić tych 9 godzin?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba, która ukończyła studia wyższe mgr na kierunku pedagogika ogólna i studia podyplomowe w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej posiada kwalifikacje do pracy na stanowisku nauczyciela przedszkola?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ile wynosi pensum nauczyciela zatrudnionego w szkole podstawowej na stanowisku doradca zawodowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Wicedyrektor, który we wrześniu 2021 r. nabył prawa emerytalne, chce przejść na emeryturę w kwietniu 2022 r., ale nadal pracować. Czy mogę z nim podpisać umowę na czas nieokreślony, czy tylko do końca zajęć dydaktycznych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy należy się zapłata nauczycielowi, który cały tydzień przebywał na zawodach sportowych jako trener, ale nie z mojej szkoły. Nie miał też naszych dzieci pod opieką. W naszej szkole nie zrealizował etatowych 21 godzin. Za te godziny były zastępstwa płatne. Nie mieliśmy dotąd podobnej sytuacji. Jak należy potraktować te nieobecności.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe