Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam pytanie odnośnie urlopu dyrektora, który jest na zastępstwie. Jestem nauczycielem oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Od 1 września 2019 r. objęłam funkcję wz. dyrektora, który korzysta z urlopu zdrowotnego, jednocześnie na ten okres przejęłam kl. 2 (do przedszkola została zatrudniona inna pani). Do 31 czerwca 2020 r. pełnię wyżej wymienioną funkcję. Niestety nie dostałam karty urlopu i nie wiem ile urlopu mi się należy. Jestem świadoma, że prawo do urlopu nabywa się z dniem 1 stycznia.
Na podstawie art. 64 ust. 2a i ust. 5b ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 nauczycielowi, który przez okres co najmniej 10 miesięcy pełni obowiązki kierownicze w zastępstwie nauczyciela, któremu powierzono stanowisko kierownicze, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów, a w przypadku rozpoczęcia lub zakończenia pełnienia funkcji w trakcie roku kalendarzowego wymiar ten wylicza się proporcjonalnie. W każdym roku urlop wylicza się odrębnie. W 2019 r. przysługuje w wymiarze: 4/12 * 35 = 11,67 dni, jeśli przed objęciem stanowiska kierowniczego nie został wykorzystany urlop w wymiarze 35 dni. W 2020 r. urlop przysługuje na stanowisku kierowniczym w wymiarze: 6/12 * 35 = 17,5 dnia, w zaokrągleniu 18 dni (art. 1552a § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciela zatrudnionego w wymiarze 2/18, 4/18, 6/18 etatu obowiązuje realizacja godzin z art. 42 KN, jeśli tak, to w jakim zakresie?
- Ksiądz uczący religii w zespole szkół - czy może przejść na świadczenie kompensacyjne jeżeli: w roku 1974 ukończył szkołę średnią, w latach 1974-1982 studiował na Politechnice, którą ukończył 1982 roku, natomiast pracę magisterską obronił
17 lutego 1984.
W okresie od ukończenia studiów (do 31.08.1984 roku) pracował w Zakładzie Przemysłu Skórzanego. 1 września 1984 roku wstąpił do seminarium, które ukończył 14 czerwca 1989 roku. Od 1 września 1989 roku pracował jako katecheta w publicznych szkołach w pełnym wymiarze czasu pracy.
Obecnie od 1 marca 2013 roku do 28 lutego 2014 roku przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia.
Stan zdrowia nie pozwala na powrót do pracy. Ksiądz urodzony 31 sierpnia 1955 roku. Proszę o podpowiedź czy może starać się o ww. świadczenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W roku 2010 powołano z dniem 1 września szkołę specjalną. Organ prowadzący powiadomił nauczycieli, że przez 2 lata będzie istniał w zatrudnianiu nauczycieli tzw. okres przejściowy, czyli wszyscy nauczyciele będą zatrudnieni na czas określony. Nauczyciel był zatrudniony w roku szkolnym 2010/11 i 2011/12 na czas określony. Nauczyciele przed podpisaniem tych umów poinformowani zostali na radzie pedagogicznej o specyficznej formie zatrudniania. Po 2 latach pracy z tym nauczycielem nie przedłużono, podpisano umowy na czas nieokreślony. Jakie sankcje prawne mogą być wystosowane w stosunku do dyrektora (organu prowadzącego)
- Czy w klasie integracyjnej mogę zatrudnić n-la wspomagającego po terapii pedagogicznej do dziecka z orzeczeczeniem o niepełnosprawności wzroku ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest zatrudniona w trzech szkołach (w jednej szkole na całym etacie, w dwóch szkołach na część etatu). Obecnie przebywa na urlopie rodzicielskim, który kończy się 21 marca 2017 roku. Po jego zakończeniu chce skorzystać z urlopu wypoczynkowego, a następnie przejść na urlop wychowawczy. Z dniem rozpoczęcia urlopu wychowawczego chce podjąć pracę w szkole, w której jest zatrudniona na całym etacie, w pozostałych korzystać z urlopu wychowawczego. Czy ma takie prawo?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe