Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mamy Zespół Szkolno-Przedszkolny, nie wiem, jakie dokumenty powinny być wspólne. W statucie nadanym przez OP jest zapis, że zachowuje się odrębność rad pedagogicznych. Na wspólnych posiedzeniach są opiniowane: plany pracy ZSP, organizacje pracy ZSP i plan finansowy ZSP. Pozostałe zasady funkcjonowania SP i Przedszkola regulują zapisy w statutach SP i Przedszkola. Czy w związku z takim zapisem muszą być wspólne: 1. Regulamin pracy w ZSP? 2. Regulamin wynagradzania w ZSP? 3. Regulamin przyznawania dod. motyw. w ZSP? 4. Regulamin premiowania w ZSP? 5. zasady i kryteria przyznawania nagród w ZSP? 6. Kryteria oceny pracy nauczycieli w ZSP? 7. Kryteria oceny pracy pracowników niepedagogicznych w ZSP? 8. Kodeks etyki pracowników ZSP?
Art. 62. 1. ustawy o systemie oświaty:
Organ prowadzący szkoły różnych typów lub placówki może je połączyć w zespół. Połączenie nie narusza odrębności rad pedagogicznych, rad rodziców, rad szkół lub placówek i samorządów uczniowskich poszczególnych szkół lub placówek, o ile statut zespołu nie stanowi inaczej.
Ustawa wyraźnie określa, jakie organy połączonych placówek zachowują swoją odrębność (pod warunkiem oczywiście, że statut zespołu nie znosi tej odrębności).
Bez względu jednak na odrębność czy jej brak rad pedagogicznych i innych organów, zespół jest pracodawcą wszystkich osób w nim zatrudnionych - zarówno nauczycieli, jak i pracowników niepedagogicznych. Wszystkie dokumenty związane z zatrudnieniem, w tym wszelkie regulaminy, powinny być wspólne dla obu placówek, czyli tak jak w pytaniu - ZSP.
W odrębnych statutach placówek zawarte są jedynie zasady ich funkcjonowania, zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy na RP powinien być odczytany protokół, czy tylko uchwały z poprzedniej RP?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona od 1.09.2004 r. na czas nieokreślony w pełnym wymiarze czasu pracy przebywała na urlopach (macierzyńskim, rodzicielskim i wychowawczym - 2 lata) od 3.04.2017 do 31.08.2020 r. Od 1.09.2020 r. chciałaby skorzystać z urlopu zdrowotnego? Czy jest to możliwe? Czy możne wystąpić z wnioskiem do dyrektora? Czy ewentualnie możne skorzystać z bezpłatnego urlopu (urlop płatny trwał 2 lata).
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W dniu 22 czerwca 2018 r. otrzymałam pozytywną ocenę dorobku zawodowego. Chciałabym wziąć udział w konkursie na stanowisko dyrektora publicznego przedszkola. Z przepisów wynika, że ocena jest ważna rok. Do kiedy musi być ogłoszenie o konkursie, żeby ocena była ważna?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Słuchacze Branżowej Szkoły II stopnia, będący absolwentami dotychczasowego gimnazjum kończą szkołę w roku szkolnym 2023/2024. Jaki wzór świadectwa otrzymują MEN-I/26a/2 czy MEiN-I/27/2
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń wraca do Polski z Francji. Tam ma zaliczone 10 lat nauki. Matka wnioskuje jednak o przyjęcie go do klasy pierwszej liceum ze względu na różnice programowe. Czy można go przyjąć do klasy pierwszej czy trzeba do drugiej zgodnie z liczbą lat nauki?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe