Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Na jaki zakres działalności Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna może otrzymać dotację? Czy za wydanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju może pobierać opłaty od rodziców?
Poradnia niepubliczna, która prowadzi wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, otrzymuje dotację na każde dziecko w wysokości nie niższej niż kwota przewidziana na jedno dziecko objęte wczesnym wspomaganiem w części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostki samorządu terytorialnego, pod warunkiem że osoba prowadząca poda organowi udzielającemu dotację planowaną liczbę dzieci, które mają być objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju, nie później niż do dnia 30 września roku poprzedzającego rok udzielania dotacji. Dotacja samorządowa jest przekazywana na dofinansowanie realizacji zadań poradni w zakresie kształcenia, wychowania i opieki, w tym na pokrycie wydatków bieżących (ponoszonych na działalność, w tym na wynagrodzenia, media, koszty utrzymania budynku oraz zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków opieki, obsługę administracyjną, prawną i finansową), zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, obejmujących książki i inne zbiory biblioteczne, środki dydaktyczne, sprzęt sportowy i rekreacyjny, meble, pozostałe środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne o wartości nieprzekraczającej 3.500 zł (art. 90 ust. 1a i ust. 1d UoSO).
Niepubliczna poradnia może pobierać opłaty w zakresie ustalonym w statucie lub innych wewnętrznych regulacjach, np. w cenniku lub regulaminie płatności, dopuszczalne jest więc ich pobieranie od rodziców za ww. orzeczenia (art. 84 ust. 2 pkt 5 i 6 UoSO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Ile godzin wychowania do życia w rodzinie powinno być teraz w cyklu 5 letnim (4-8), a ile godzin języka mniejszości narodowej- j. niemieckiego i historii i kultury Niemiec również w tym (nowym) cyklu? I to wszystko to są zajęcia dodatkowe?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy do szkoły dla młodzieży (technikum lub liceum ogólnokształcącego) może zostać przyjęty pełnoletni absolwent zasadniczej szkoły zawodowej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przypadku prowadzenia przez szkołę dzienników w postaci elektronicznej oprócz zapisania dzienników na informatycznym nośniku danych należy również je wydrukować w postaci papierowej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony jest na czas nieokreślony w wymiarze 16/18 godz./tyg. (wynika to z siatki godzin) od 2.11.2011 przydzielono nauczanie indywidualne 3 godziny tygodniowo na czas określony do końca roku szkolnego 2011/2012, czy w miesiącu maju należy mu dać wypowiedzenie zmniejszające ilość godzin do 16/18 etatu czy automatycznie od 1 września 2012 ma 16/18 etatu.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w obliczeniu przedłużenia stażu. Staż na awans zawodowy nauczyciela dyplomowanego nauczycielka rozpoczęła 1.09.2011r. Od 3.07.2013r. do 19.11.2013r. przebywała na urlopie macierzyńskim podstawowym. Od 20.11.2013r. do 31.12.2013r. na urlopie macierzyńskim dodatkowym. Od 1.01.2014r. do 22.04.2014r. na urlopie rodzicielskim. Od 23.04.2014r. do 30.05.2014r. wykorzystała uzupełniający urlop wypoczynkowy. Według mnie staż na nauczyciela dyplomowanego powinien być przedłużony do 12.02.2015r. Proszę o podanie podstawy prawnej.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe