Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel chce przejść do naszej szkoły, udał się do Pani dyrektor swojej placówki i ją o tym poinformował. Ona odpowiedziała, że się nie zgadza i nie rozwiąże umowy za porozumieniem stron, bo ma umowę na czas nieokreślony i powinien to zrobić do końca maja. Jeśli tego nie zrobił (wypowiedzenie złożył wczoraj) musi pracować przez kolejny rok szkolny. Czy jest to zgodne z prawem? Co powinien zrobić w tym wypadku?
Przejście nauczyciela do innej szkoły może nastąpić w formie przeniesienia (art. 18 Karty Nauczyciela) - wówczas wymagana jest zgoda dyrektora szkoły, w której jest obecnie zatrudniony, albo poprzez zatrudnienie go, po wcześniejszym rozwiązaniu stosunku pracy z dotychczasowym pracodawcą.
W szkole feryjnej nauczyciel może rozwiązać stosunek pracy za 3-miesięcznym wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec roku szkolnego (wypowiedzenie należy złożyć do końca maja). Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie - art. 23 ust. 1 pkt. 1 i ust. 2 pkt. 1 KN, nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony - art. 27 ust. 1 KN.
Możliwe jest też rozwiązanie umowy za porozumieniem stron w każdym czasie (art. 23 ust. 4 pkt. 1 KN), jednak tu potrzebna jest zgoda pracownika i pracodawcy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak prawidłowo należy rozwiązać umowę o pracę z nauczycielem pracującym na czas nieokreślony na jego wniosek? Czy wymagany jest jakiś okres wypowiedzenia? Co z kosztami jego doskonalenia zawodowego? Powinien je zwrócić? Jeśli tak, to w jakiej wysokości?
- Nauczyciel z pensum 18h prowadzi dodatkowo zajęcia rewalidacyjne. Z jakiego pensum ma mieć przydzielone te dodatkowe godziny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w stanie nieczynnym należy się dodatek stażowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- 13 kwietnia 2014r. nauczyciel na swój wniosek w trybie art. 23 ust.1 pkt.1 Karty Nauczyciela rozwiązał stosunek pracy. W roku 2015 nauczyciel uzyskał wiek uprawniający do świadczenia kompensacyjnego i z dniem 30 września 2015r. nauczyciel jest na nauczycielskim świadczeniu kompensacyjnym. Od 14 kwietnia 2014r. do chwili obecnej nauczyciel nie pracował. Nauczyciel wnioskuje o trzymiesięczną odprawę emerytalną. Czy należy mu wypłacić odprawę emerytalną? Jaka jest podstawa prawna regulująca wypłatę takiej odprawy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące urlopu na poratowanie zdrowia. Rozumiem, że łączny wymiar urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciela w okresie całego zatrudnienia nie może przekraczać 3 lat (art. 73 ust. 1 i ust. 8 KN). Ale jak policzyć ile pozostało nauczycielowi urlopu do wykorzystania, jeżeli w kolejnych latach wykorzystał już: 02.1997 do 06.1997 czyli 5 m-c; 31.08.05 r. do 30.06.06 r. - 10 m-c czy 12 m-c; 09.09 r. do 06.10 r. -10 czy 12 m-c?? A zatem czy pozostało mu do wykorzystania 7 czy 11 miesięcy ?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe