Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam pytanie dotyczące urlopu na poratowanie zdrowia. Rozumiem, że łączny wymiar urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciela w okresie całego zatrudnienia nie może przekraczać 3 lat (art. 73 ust. 1 i ust. 8 KN). Ale jak policzyć ile pozostało nauczycielowi urlopu do wykorzystania, jeżeli w kolejnych latach wykorzystał już: 02.1997 do 06.1997 czyli 5 m-c; 31.08.05 r. do 30.06.06 r. - 10 m-c czy 12 m-c; 09.09 r. do 06.10 r. -10 czy 12 m-c?? A zatem czy pozostało mu do wykorzystania 7 czy 11 miesięcy ?
Przepisy Karty Nauczyciela dotyczące udzielania urlopu dla poratowania zdrowia mówią o roku a nie roku szkolnym. Rok obejmuje 12 miesięcy, a więc nie można udzielić nauczycielowi jednorazowo urlopu na dłuzej niz 12 miesięcy.
W pytaniu podano, ze nauczyciel dwa razy korzystał z urlopów zdrowotnych z wyłączeniem okresu wakacji, a więc przez 10 miesięcy. W okresie wakacji nauczyciel równiez moze przebywać na urlopie dla poratowania zdrowia, jezeli zatem jego urlopy kończyły się w czerwcu, to nalezy doliczyć po 10 miesięcy - tyle, ile faktycznie korzystał.
Nauczyciel wykorzystał dotychczas 25 miesięcy urlopu, a zatem pozostało mu do wykorzystania 11 miesięcy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy zasadnicza szkoła zawodowa wlicza się do stażu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej? Jeżeli tak, to jakie dokumenty powinien przedłożyć pracownik? Pracownik przedstawił tylko świadectwo ukończenia ZSZ, z którego wynika, kiedy szkoła została ukończona i że była praktyczna nauka zawodu, natomiast przez jaki okres – nie wiadomo.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób wyliczyć urlop nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie kodeksu pracy?
Nauczyciel ten został zatrudniony za zgodą Kuratora Oświaty, co do tego nauczyciela stosuje się odpowiednio przepisy Karta Nauczyciela w kwestii tygodniowego wymiaru godzin i płac. Czy urlop wypoczynkowy przysługuje w wysokości 1/12 proporcjonalnie do przepracowanych miesięcy? Czy mam traktować urlop na rok szkolny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający tytuł zawodowy licencjata uzyskany na kierunku filologia polska w specjalności nauczycielskiej z oligofrenopedagogiką i tytuł magistra filologi polskiej posiada odpowiednie kwalifikacje do pracy w charakterze nauczyciela wspomagającego w klasie integracyjnej? Jakie kwalifikacje są odpowiednie do tego typu pracy?
- Nasze Przedszkole jest placówką nie feryjną. Czy w takim przypadku nauczyciele mają prawo do dnia wolnego przysługującego za święto przypadające w dni robocze?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie odnośnie zatrudnienia pracownika niepedagogicznego. Pracownik był zatrudniony w naszej placówce od 18.09.2013 r.-30.06.2014 r. na pół etatu jako referent/pomoc pedagogiczna. Potem odbył staż z urzędu pracy, następnie był zatrudniony od 16.12.2014 r. do 30.09.2015 r. jako pomoc nauczyciela na pół etatu, przy czym od 01.09.2015 r. umowa została przedłużona do 30.06.2016 r. i nastąpiła zmiana z pół etatu na cały etat. Co w przypadku gdybyśmy chcieli przedłużyć umowę z tym pracownikiem? Czy musi być to już umowa na czas nieokreślony? Od kiedy zacząć naliczać te 33 miesiące? Czy liczyć kolejną zmianę jako 3 umowę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe