Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel chemii mógł uczyć w liceum przyrody. Czy nic się nie zmieniło w tym temacie ? Czy mogę zatrudnić na tym stanowisku Panią która ma uprawnienia do nauczania chemii ?
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 01.08.2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, które będzie obowiązywać od 1 września 2017 r., kwalifikacje do nauczania przyrody jako przedmiotu uzupełniającego w:
- dotychczasowym trzyletnim liceum ogólnokształcącym działającym na podstawie ustawy o systemie oświaty,
posiada również osoba, która ma kwalifikacje do nauczania biologii, geografii, fizyki lub chemii (mgr lub mgr + studia podyplomowe). Zajęcia z tego przedmiotu uzupełniającego mogą być również prowadzone przez zespół dwóch lub więcej osób posiadających kwalifikacje do nauczania biologii, fizyki, geografii lub chemii.
Ponadto, na podstawie § 27 Rozporządzenia, nauczyciele zatrudnieni w dniu wejścia w życie rozporządzenia na podstawie mianowania, którzy spełniali wymagania kwalifikacyjne na podstawie dotychczasowych przepisów, zachowują nabyte kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W szkole jest regulamin przydzielania pracownikom i nauczycielom środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia. Regulamin ten przewiduje wypłatę ekwiwalentów za zakup ww. odzieży. W regulaminie tym nie ma zawartej informacji w jaki sposób traktować nauczycieli zatrudnionych np. 4/18 na wf? Czy pracodawca powinien wypłacić temu nauczycielowi ekwiwalent w wysokości proporcjonalnej do wymiaru etatu, czyli jeśli n-l na 18/18 wf ma 400 zł. to ten n-l zatrudniony na 4/18 powinien otrzymać 88,89 zł.? Czy powinien otrzymać kwotę w pełnej wysokości? Ponieważ wf ma w 4 dniach w tygodniu i zużycie jego jest podobne, czy w regulaminie dopuszczalny jest zapis pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy okresy ekwiwalent wypłaca się proporcjonalnie do wymiaru etatu?
- Czy pracownica, która przebywa na urlopie macierzyńskim, może w trakcie trwania urlopu macierzyńskiego podjąć inną pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej z tym samym lub innym pracodawcą?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Odmowa udzielenia urlopu bezpłatnego nauczycielowi. Nauczyciel rozwiązał ze mną stosunek pracy, dostał świadectwo, dwa dni później złożył wniosek o urlop bezpłatny.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Osoba prawna, która prowadzi publiczne przedszkola i szkoły rekrutuje osoby na stanowiska dyrektorów tych placówek nie przeprowadzając konkursu na to stanowisko, co jest zgodne z art.63 ust.11 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 Prawo oświatowe Dz.U. 2017.59. Czy w tym przypadku osoba zatrudniana na stanowisku nauczyciela z powierzeniem stanowiska dyrektora szkoły publicznej lub przedszkola publicznego na 5 lat powinna posiadać aktualną ocenę pracy (z ostatnich 5 lat) ?
- Czy można zatrudnić nauczyciela na stanowisku pedagoga szkolnego w szkole podstawowej, jeśli ma następujące wykształcenie: - studia wyższe magisterskie w zakresie nauczania początkowego specjalność nauczycielska; - studia podyplomowe w zakresie terapii zaburzeń w mówieniu, czytaniu i pisaniu (186 godzin teorii, 176 godzin praktyki)?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe