Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na 18/18 etatu jest jednocześnie zatrudniony na 1/5 etatu na stanowisku księgowej KZP. Od 01.09.2016 r. nauczyciel odchodzi na emeryturę. Czy w takiej sytuacji należy wystawić jedno świadectwo pracy i wskazać, że w okresie zatrudnienia pracownik wykonywał pracę: nauczyciela historii od.... do.... i księgowej od... do.... .
Jeśli z nauczycielem zostały zawarte dwa odrębne stosunki pracy, należy wystawić dwa świadectwa pracy, osobno dla stanowiska pedagogicznego oraz niepedagogicznego (art. 97 § 1 KP). Jedno świadectwo pracy wystawia się, gdy w ramach jednego stosunku pracy pracownikowi powierzono dwa stanowiska.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Urlop wychowawczy nauczyciela w latach 1987–1992 w świadectwie pracy z 2020 r. Nauczycielka w okresach 16.02.1987 r. –23.11.1988 r. oraz 2.03.1989 r.–31.08.1992 r. przebywała na urlopach wychowawczych (na dwoje dzieci). Będąc na urlopie wychowawczym udzielonym na okres 16.02.1987 r. –31.08.1990 r. na pierwsze dziecko, urodziła drugie dziecko i skorzystała z urlopu macierzyńskiego na to drugie dziecko w okresie 24.11.1988 r.–01.03.1989 r. Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego nadal wykorzystywała urlop wychowawczy na pierwsze dziecko (od 2.03.1989 r. do 31.08.1990 r.). Po wykorzystaniu urlopu wychowawczego na pierwsze dziecko wykorzystała urlop wychowawczy na drugie dziecko (od 1.09.1990 r. do 31.08.1992 r.). Łącznie na urlopach wychowawczych na oboje dzieci przebywała przez okres 5 lat 3 miesięcy i 8 dni. Pytania: 1. Czy w związku z tym, iż były to urlopy wychowawcze udzielone przed 1999 r., należy je ująć zarówno w ust. 6 pkt 5, jak i ust. 6 pkt 13 świadectwa pracy? 2. Czy okres urlopu macierzyńskiego należy ująć w ust. 6 pkt 13 świadectwa pracy (jako okres nieskładkowy)? 3. W jaki konkretnie sposób wpisać urlop wychowawczy w ust. 6 pkt 5 świadectwa pracy – czy podawać jego części (jeśli tak, to dwie, tj. przed urlopem macierzyńskim i po, czy trzy, tj. dwie części na pierwsze dziecko i jedna część na drugie?), zaznaczać okresy urlopu z podaniem, która część na które dziecko (czy wymieniać dzieci z imienia i nazwiska?)? Jaką podstawę prawną udzielenia urlopu wpisać w tym punkcie świadectwa pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany zatrudniony w naszej szkole w niepełnym wymiarze od 01.09.2006 r. do nadal, wskazał nasza szkołę jako drugi zakład pracy. Podstawowym zatrudnieniem była praca jako nauczyciel w innej szkole od 01.01.1998 r. W dniu 16.04.2018 r. przedstawiła świadectwo pracy , że z dniem 31.12.2014 r. rozwiązała umowę o pracę w podstawowym miejscu pracy. W naszej szkole do tej pory wysługę miała liczoną tylko z stażu pracy w naszej szkole tj. 11 lat pracy. Proszę o odpowiedź jaki staż pracy powinna na dzień dzisiejszy mieć nauczycielka i od kiedy jeżeli będzie zmiana wysługi lat należy Pani wyrównać.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Na stanowisku konserwatora zatrudniony jest Pan będący rencistą urodzony w 1952r. Pracuje na pół etatu. Obecnie jest po poważnym zabiegu i przebywa na zwolnieniu lekarskim od października. Zwolnienie trwać będzie 180 dni. W rozmowie Pan prosił, że po powrocie chce wykorzystać zaległy urlop. Czy w pierwszym dniu po zakończeniu leczenia mam wysłać bezpośrednio na urlop. Czy na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy, a następnie na urlop? Obecnie jest zatrudniony na zastępstwo inny Pan. Nie chcę jako dyrektor mieć przerw wykonywaniu prac konserwatorskich w przypadku przebywania chorego Pana, który wróci i będzie przebywał na urlopie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pełnię funkcję dyrektora zespołu szkół ( gimnazjum + szkoła podstawowa). Od 1 września 2017r. gimnazjum wejdzie w skład szkoły podstawowej. Moja kadencja dyrektora zespołu szkół wygasa 31 sierpnia 2017r. Organ prowadzący zamierza przedłużyć mi stanowisko dyrektora do sierpnia 2019r. (dwa lata). Czy w związku z powyższym powinnam wystąpić do kuratorium o ocenę pracy? Nadmieniam, że ostatnią ocenę pracy na stanowisku dyrektora miałam 31 maja 2011r. Jakie dokumenty w związku z powierzeniem stanowiska powinnam dostarczyć organowi prowadzącemu? Czy organ prowadzący musi zasięgać opinii kuratora w przypadku przedłużenia stanowiska dyrektora na dwa lata?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Na ten rok szkolny powierzono mi stanowisko dyr szkoły,w której 17 lat byłam wice. Nie mogłam startować w konkursie, ponieważ nie miałam kursu dla kierowniczej. W chwili obecnej go kończę.Organ prow. chce przedłużyć mi o dalsze 4 lata bez konkursu. PO ZASIĘGNIĘCIU OPINII W KURATORIUM odpowiedziano pani naczelnik, że nie można. Czy tak faktycznie jest? Proszę o odpowiedz.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe