Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pełnię funkcję dyrektora zespołu szkół ( gimnazjum + szkoła podstawowa). Od 1 września 2017r. gimnazjum wejdzie w skład szkoły podstawowej. Moja kadencja dyrektora zespołu szkół wygasa 31 sierpnia 2017r. Organ prowadzący zamierza przedłużyć mi stanowisko dyrektora do sierpnia 2019r. (dwa lata). Czy w związku z powyższym powinnam wystąpić do kuratorium o ocenę pracy? Nadmieniam, że ostatnią ocenę pracy na stanowisku dyrektora miałam 31 maja 2011r. Jakie dokumenty w związku z powierzeniem stanowiska powinnam dostarczyć organowi prowadzącemu? Czy organ prowadzący musi zasięgać opinii kuratora w przypadku przedłużenia stanowiska dyrektora na dwa lata?
Zgodnie z art. 250 ust. 3 w zw. z art. 191 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60 w przypadkach uzasadnionych względami organizacyjnymi organ prowadzący może (ale nie musi) przedłużyć powierzenie stanowiska dyrektorowi dotychczasowego zespołu szkół składającego się ze szkoły podstawowej i gimnazjum (przekształconego z dniem 1 września 2017 r. w ośmioletnią szkołę podstawową) na okres nie dłuższy niż do dnia 31 sierpnia 2019 r. Powołany przepis nie wymaga uzyskania i przedłożenia organowi prowadzącemu aktualnej oceny pracy pracy przez dotychczasowego dyrektora, ale procedura oceniająca może zostać wszczęta z inicjatywy organu prowadzącego, zgodnie z art. 6a ust. 6 KN. Ocena pracy nie jest obligatoryjna do dokonania przedłużenia powierzenia stanowiska. Przepisy nie zobowiązują dyrektora do składania w związku z tym jakichś dokumentów organowi prowadzącemu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy ustępujący z dniem 31 sierpnia dyrektor może udzielić urlopu bezpłatnego nauczycielowi od 5 października? Pracownik zrezygnował ze zwolnienia lekarskiego i poprosił o urlop. Dyrektor udzielił urlopu w sierpniu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na 18/18 etatu jest jednocześnie zatrudniony na 1/5 etatu na stanowisku księgowej KZP. Od 01.09.2016 r. nauczyciel odchodzi na emeryturę. Czy w takiej sytuacji należy wystawić jedno świadectwo pracy i wskazać, że w okresie zatrudnienia pracownik wykonywał pracę: nauczyciela historii od.... do.... i księgowej od... do.... .
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Po odwołaniu się dyrektora od orzeczenia rocznego urlopu zdrowotnego przez lekarza pierwszego kontaktu, komisja lekarska orzekła urlop na trzy miesiące.Czy jest możliwość prawna przedłużenia tego okresu o kolejne miesiące zgodnie z opinią lekarza pierwszego kontaktu? Jeśli tak, to na mocy jakiej procedury?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielka, która posiada uprawnienia do pracy w przedszkolu oraz ukończyła liceum muzyczne, może uczyć muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dzienny wymiar czasu pracy wychowawcy internatu w młodzieżowym ośrodku wychowawczym wynosi 4,8 godz. Pracownik chce wykorzystać urlop w dniu, kiedy zgodnie z obowiązującym rozkładem czasu pracy ma np.:
- 2 godziny,
- 12 godzin.
Jak należy rozliczyć udzielony urlop? Czy można udzielić urlopu, jeśli czas pracy w danym dniu jest niższy/wyższy niż dzienny obowiązkowy wymiar czasu pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe