Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany zatrudniony w pełnym wymiarze godzin (ze względu na zmniejszenie liczby oddziałów) wyraził zgodę na przeniesienie do innej szkoły położonej w tej samej gminie. W placówce, w której pracował, prowadził między innymi zajęcia ze sztuki (4 godz.) i ma prowadzić je nadal. Czy należy z tym nauczycielem rozwiązać stosunek pracy za porozumieniem stron i zawrzeć nową umowę na te 4 godz.? Czy można zawrzeć umowę na czas określony? Czy w takiej sytuacji należy mu się odprawa?
Jeżeli nauczyciel został przeniesiony w trybie art. 18 Karty Nauczyciela, nie jest on już nauczycielem Państwa szkoły. Świadectwa pracy nie wystawia się, gdyż przeniesienie charakteryzuje się ciągłością stosunku pracy. Nie ma rozwiązania stosunku pracy, nie ma też żadnej odprawy. Należy zatem przekazać nowemu dyrektorowi teczkę akt osobowych nauczyciela, a on, w przypadku rozwiązania z nauczycielem w przyszłości stosunku pracy, wystawi mu świadectwo pracy obejmujące również okres zatrudnienia w Państwa szkole.
Na 4 godziny należy z nauczycielem zawrzeć umowę o pracę oraz założyć mu nową teczkę akt osobowych. Jego głównym zatrudnieniem jest teraz szkoła, do której został przeniesiony, a w Waszej szkole zatrudniony jest dodatkowo.
Umowa może być zawarta również na czas określony. Wszystko zależy od potrzeb szkoły - jeżeli potrzeba zatrudnienia występuje tylko w tym roku szkolnym - umowa na rok, jeżeli nauczyciel potrzebny będzie na więcej lat - umowa na czas nieokreślony. (art. 10 ust. 6 i 7 Karty Nauczyciela).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Od 27.11.2023 r. został zatrudniony nauczyciel w przedszkolu w pełnym wymiarze godzin. Przedszkole jest placówką nieferyjną. Ile należy się urlopu wypoczynkowego nauczycielowi za rok 2023 jeśli z ostatniego świadectwa pracy wynika, że w poprzednim przedszkolu była zatrudniona do 25.11.2023 r. wykorzystała 24 dni ( 192 h ) urlopu wypoczynkowego za rok 2023.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o wzór zarządzenia dyrektora gdzie związki zawodowe pozwoliły w zakładzie pracy na nie planowanie urlopów wypoczynkowych przez pracowników.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka dyplomowana z 35 letnim stażem chce rozwiązać umowę za porozumieniem stron z dniem 28 lutego. Od 1 marca chce iść na świadczenie kompensacyjne, czy należy jej się odprawa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W którym punkcie w nowym świadectwie pracy wykazać urlop zdrowotny i urlop wychowawczy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka z ponad 7-letnim nieprzerwanym stażem pracy od 26.01.2018 r. do chwili obecnej przebywa na zwolnieniu lekarskim (zwolnienia od lekarza psychiatry).
Od 01.09.2018 r. będzie ubiegać się o urlop dla poratowania zdrowia.
Pytania:
1. Czy może przebywać na zwolnieniu lekarskim do końca czerwca 2018r., następnie wykorzystać urlop wypoczynkowy a od 01.09.2018 r. iść na urlop dla poratowania zdrowia?
2. Czy musi wykorzystać 182 dni zwolnienia lekarskiego (do 26 lipca), następnie wykorzystać urlop wypoczynkowy i od 01.09.2018 r. urlop dla poratowania zdrowia?
3. Czy po zwolnieniu lekarskim (po 182 dniach) należy bezpośrednio udzielić urlopu dla poratowania zdrowia?
4. W którym momencie nauczycielka powinna wystąpić do dyrektora o urlop dla poratowania zdrowia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe