Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel jest zatrudniony od 3 lat na etat 3/18. Czy ten okres zaliczamy do nagrody jubileuszowej (stażu pracy)? Czy staż pracy liczymy od 1/2 etatu?
Do nagrody jubileuszowej wlicza się wszystkie zakończone okresy, bez względu na to w jakim wymiarze czasu pracy jest zatrudniony.
Podstawą przyznania nauczycielowi nagrody jubileuszowej jest przepis art. 47 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021 r., poz. 1762), który uzależnia wysokość nagrody od okresu pracy.
Na podstawie art. 47 ust. 2 KN zostało wydane rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 30 października 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania. Zgodnie z § 1 ust. 1 rozporządzenia, do okresu pracy uprawniającego nauczyciela do nagrody jubileuszowej zalicza się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one zaliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
W świetle powyższych przepisów nagroda jubileuszowa przysługuje wszystkim nauczycielom objętym pełnym zakresem przepisów KN, bez względu na wymiar ich zatrudnienia. Przepisy rozporządzenia określają, iż do okresów pracy uprawniających nauczyciela do otrzymania nagrody jubileuszowej zalicza się wszystkie zakończone okresy zatrudniania. Zatem nie ma znaczenia, iż zatrudnianie wliczane do okresu pracy nie było zatrudnieniem w pełnym wymiarze. Przepisy nie stawiają takiego wymogu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam. Czy wolno ograniczyć etat nauczycielce, która przebywa na urlopie bezpłatnym? W czasie trwania urlopu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel wyjeżdżający z uczniami na pięciodniową wycieczkę traci prawo do wynagrodzenia za planowane godziny ponadwymiarowe? Jeżeli tak, to wynagrodzenie nauczyciela ulegnie pomniejszeniu nie z jego winy? W jaki sposób zrekompensować nauczycielowi poniesioną stratę finansową. Zwiększenie dodatku motywacyjnego nie jest możliwe.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel urodzony w styczniu 1965 r. zatrudniony w szkole od 01.09.1989 r., który przebywał na urlopie zdrowotnym 30.08.2018-30.06.2019 może skorzystać ponownie po przepracowanym roku z urlopu zdrowotnego w roku szkolnym 2020/2021?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany jest zatrudniony na podstawie mianowania. Od paru lat ma mniej niż połowę etatu (pracuje w innej szkole). W bieżącym roku szkolnym ma 7/18 etatu. Na następny rok szkolny 2017/2018 nie ma dla niego godzin. Jaki artykuł zastosować do wypowiedzenia mu pracy? Czy należy mu się odprawa i w jakiej wysokości?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o rozstrzygnięcie kwestii: kandydat ma wykształcenie magisterskie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i praca socjalna, do tego studia podyplomowe - oligofrenopedagogika oraz studia podyplomowe - przygotowanie pedagogiczne.Czy naprawdę nie może być nauczycielem wspomagającym na oddziale integracyjnym w niepublicznym przedszkolu z oddziałami integracyjnymi? W ciągu roku odchodzi nam nauczyciel i mamy tylko takiego kandydata, stąd sprawa jest bardzo pilna!
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe