Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o odpowiedź na pytanie czy można zwolnić nauczyciela zatrudnionego ze stosunku mianowania przebywającego na urlopie zdrowotnym lub zwolnieniu lekarskim w wypadkach określonych w Art. 20.1. Karty Nauczyciela.
W okresie usprawiedliwionej nieobecności w pracy nauczyciela ( np. tzw. L4, przebywanie na urlopie dla poratowania zdrowia), możliwe jest wypowiedzenie stosunku pracy z nauczycielem w trybie art. 20 Karty Nauczyciela, co stwierdził Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 7 grudnia 2006 r. I PZP 4/06, OSNP2007/7-8/89.
Rozwiązanie stosunku pracy następuje z końcem roku szkolnego, (czyli 31 sierpnia) po 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia. W przypadku rozwiązania stosunku pracy w tym trybie nauczycielowi mianowanemu przysługuje odprawa w wysokości 6-miesiecznego wynagrodzenia zasadniczego. Na wniosek nauczyciela można go z nowym rokiem szkolnym przenieść w 6-miesięczny stan nieczynny. Po upływie tego okresu stosunek pracy z nauczycielem wygasa.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Do pracy w szkole podstawowej została skierowana na podstawie misji kanonicznej nauczycielka posiadająca wykształcenie wyższe - pedagogika, specjalność: pedagogika wspierająca z profilaktyką niedostosowania społecznego. Podjęła dalsze dokształcanie - kolegium teologiczne. Mam pytanie dotyczące wynagrodzenia, jakie należy naliczyć nauczycielce do chwili ukończenia dokształcania. Czy magister z przygotowaniem pedagogicznym, czy bez przygotowania pedagogicznego? Czy należy naliczyć i wypłacać dodatek wiejski?
- Nauczyciel przebywał na zwolnieniu lekarskim 182 dni. 9 grudnia skończył się okres zasiłkowy. 15 listopada złożył wniosek o przyznanie zasiłku rehabilitacyjnego. 30 stycznia otrzymaliśmy decyzję ZUS o odmowie przyznania zasiłku. Skierowaliśmy pracownika na ponowne badania kontrolne. Lekarz nie dopuścił nauczyciela do pracy. Czy w takiej sytuacji możemy rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem, w jakim trybie i na jakiej podstawie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy możliwości rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem mianowanym, który po 182 dniach choroby otrzymał decyzję o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego na 360 dni (12 m-cy). Świadczenie rehabilitacyjne upływa z dniem 08 sierpnia br. W jakim terminie można rozwiązać stosunek pracy: z datą bieżącą czy zgodnie z art 23 ust. 2 pkt 2 z dniem 31 sierpnia br.?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam serdecznie :-]
Jedna z nauczycielek odchodzi na urlop macierzyński. Jej godziny historii (cztery godziny tygodniowo) przejmuje nauczycielka zatrudniona na czas nieokreślony w wymiarze 14/18, a więc cały drugi semestr będzie miała pełny etat. Jak powinien wyglądać aneks do jej umowy o pracę. Z góry dziękuję za pomoc.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie jest objęty ochrona związkową. W projekcie organizacji pracy na następny rok szkolny zaproponowano mu 19 godzin edukacji wczesnoszkolnej i 6 zajęć rewalidacyjnych ( w protokole zapisano, że liczba godzin ponadwymiarowych może ulec zmianie ). Czy ochrona związkowa obejmuje tylko konieczność zapewnienia etatu w następnym roku szkolnym, czy zapewnienie przewidywanej w kwietniu liczby godzin?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe