Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel ma 5/18 etatu i uczy zajęć komputerowych, czy może odmówić dyrektorowi polecenia prowadzenia strony internetowej w szkole?
Do obowiązków nauczyciela wykonywanych w ramach obowiązującego czasu pracy i otrzymywanego wynagrodzenia nie należy prowadzenie strony internetowej szkoły, ponieważ takie zadanie nie mieści się w żadnej z następujących kategorii czynności: 1) prowadzenia zajęć bezpośrednio z uczniami; 2) wykonywania zadań statutowych szkoły; 3) przygotowywania się do zajęć i doskonalenia zawodowego – art. 42 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. W związku z tym polecenie dyrektora w tym zakresie jest sprzeczne z obowiązującymi przepisami (art. 42 KN) i umową o pracę (jeśli w jej treści nauczyciel nie zgodził się na prowadzenie strony), a więc nauczyciel może odmówić jego wykonania i nie naraża się w związku z tym na żadne negatywne konsekwencje – art. 100 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem dyrektorem gimnazjum. W sierpniu 2016r. wygrałam konkurs na to stanowisko. Teraz nasze gimnazjum ma być włączone do szkoły podstawowej. Rozumiem, że z mocy prawa mam stać się tam wicedyrektorem. Czy mój dodatek funkcyjny i motywacyjny itp. się zmieni? Które z przywilejów dyrektora zachowam?
- Pytanie dotyczy kwestii zaświadczenia o niekaralności, czy w przypadku ponownego zatrudnienia w tej samej szkole jest niezbędne doniesienie zaświadczenia o niekaralności: 1. brak przerwy w zatrudnieniu, jest rozwiązanie stosunku pracy 31.08.2014r i nawiązanie 01.09.2014r.; 2. przerwa w zatrudnieniu 5 dni; 3. przerwa w zatrudnieniu 2 miesiące.
- Czy nauczyciel (będący emerytem), który przedłożył zaświadczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności może korzystać z obniżonego pensum i urlopu w celu wyjazdu na leczenie sanatoryjne?
Czy może uzyskać zgodę na dodatkowe zatrudnienie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Z nauczycielem zawarto umowę na rok szkolny 2015/2016 umowa ta jest na czas określony tj. do 31-08-2016 r. Od drugiego semestru chcemy tą umowę zmienić na umowę na czas nieokreślony, czy możemy aneksować tą umowę.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Czy nauczyciel języka polskiego (mianowany) ze skończoną filologią polską może łączyć etat w bibliotece szkolnej w wymiarze 11/18h j.polskiego i 15/30h biblioteki. Ten nauczyciel nie ma jeszcze kwalifikacji do biblioteki, dopiero zamierza zrobić kurs bibliotekoznawstwa.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe