Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel odbył staż na stopień nauczyciela mianowanego w okresie od 01.09.2013r . do 31.05.2016 r. Dnia 30.08.2016. r otrzymał akt nadania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego. Od 1.09.2017 do 31.08.2018 był zatrudniony na całym etacie. W roku szkolnym 2017/18 tj. od 01.09.2017 do 30.06.2018 przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia. Kiedy może zacząć staż na kolejny stopień awansu? Cz na starych czy nowych zasadach? Jak będzie traktowany okres przebywania urlopie dla poratowania zdrowia? Do kiedy musi złożyć wniosek?
Nauczyciel będzie mógł odbyć staż według nowych regulacji, skoro nie rozpoczął go przed zmianą przepisów. Na podstawie art. 9d ust. 4 ustawy z 26.01.1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 r., poz. 967) nauczyciel mianowany może rozpocząć staż na stopień nauczyciela dyplomowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej 4 lat od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego. W związku z tym nauczyciel (jeśli nie posiada wyróżniającej oceny pracy) będzie mógł rozpocząć staż od 1 września 2020 r. Przepracowanie 4 lat w szkole należy traktować jako pozostawanie w zatrudnieniu w szkole – także w czasie urlopu dla poratowania zdrowia, ponieważ pojęcia „przepracowania w szkole” jakiegoś okresu nie definiuje akt KN. Z kolei nauczyciel w wyróżniającą oceną pracy mógłby rozpocząć staż po przepracowaniu 2 lat jako nauczyciel mianowany, czyli od 1 września 2018 r. - art. 9d ust. 4a KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczeń z Zespołem Aspergera, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, w szkole ponadgimnazjalnej realizował w roku szkolnym 2017/2018 nauczanie indywidualne. Nauczyciele prowadzący zajęcia z uczniem otrzymywali dodatek za pracę wykonywaną w warunkach uciążliwych. W bieżącym roku szkolnym zespół nauczycieli i specjalistów dokonując wielospecjalistycznej oceny ustalił, że uczeń będzie na wybrane zajęcia uczęszczał wspólnie z klasą a pozostałe zgodnie z zapisami zawartymi w paragrafie 6 pkt. 8 Rozporządzenia MEN z dnia 28.08.2017 r. będą realizowane indywidualnie z uczniem. Czy w tej sytuacji nauczycielom będzie przysługiwał dodatek za pracę wykonywaną w warunkach uciążliwych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w szkole niepublicznej można płacić za godziny ponadwymiarowe podczas wakacji, tzn. jeśli nauczyciel ma np. etat 26/24, czyli w tym są 2 godziny ponadwymiarowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy organ prowadzący ma prawo zabronić godzin ponadwymiarowych dyrektorowi, który korzysta z obniżonego wymiaru godzin zajęć?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka gimnazjum od 1 czerwca 2016 roku przebywa na zwolnieniu lekarskim, następnie będzie ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne. Jeśli je otrzyma to wróci do pracy w 2017 roku. Czy w takim razie powinnam jej wypłacić ekwiwalent za niewykorzystane 6 tygodni urlopu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy nauczyciela mianowanego zatrudnionego na czas nieokreślony. Nauczyciel był zatrudniony od dnia 01.09.2001 roku do dnia 31.08.2011 r. W okresie od dnia 05.01.2009 do dnia 31.08.2011 r. nauczyciel przebywał na urlopie bezpłatnym z innych ważnych przyczyn. Rozwiązanie umowy nastąpiło na mocy porozumienia stron. Czy ww. nauczycielowi przysługuje ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, za jaki okres i w jakim wymiarze? Dziękuję!
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe