Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel w miesiącu lipiec poszedł na 4 tygodnie zwolnienia lekarskiego. Czy należy przedłużyć w takim przypadku urlop? Chcę dodać, że nauczyciel wykorzystał 2 tygodnie ferii zimowych.
Na podstawie art. 66 ust. 1 Karty Nauczyciela, w razie niewykorzystania urlopu wypoczynowego w całości lub w części z powodu m.in. choroby nauczyciela, należy mu się urlop uzupełniający w wymiarze do 8 tygodni.
W pierwszej kolejności należy więc wyliczyć liczbę tygodni wykorzystanego urlopu. Dopiero, gdy okaże się, że nauczyciel nie wykorzystał co najmniej 8 tygodni urlopu, przysługiwać mu będzie urlop uzupełniający. Z pytania wynika, że będzie to: 2 tygodnie ferii zimowych, 1 tydzień końcówki czerwca i początku lipca, 4 tygodnie i 3 dni sierpnia - łącznie 7 tygodni i 3 dni. Nauczycielowi można więc udzielić maksymalnie 4 dni urlopu uzupełniającego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka zatrudniona od września 1993 r.na czas nieokreślony (od maja 1995r. akt mianowania) nabyła nowe kwalifikacje do nauczania przedmiotu techniki w gimnazjum od dnia wrzesień 2015- w nowym roku szkolnym 2015/2016 został jej przyznany cały etat nauczyciela techniki. Czy powinnam zmienić umowę o pracę zawartą we wrześniu 1993 roku na podstawie przekształcenia stosunku pracy ? Aneksu do umowy ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w Niepublicznym Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym dla dzieci z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i umiarkowanym oraz ze sprzężeniami na stanowisku nauczyciela wspomagającego może zostać zatrudniona osoba, która ukończyła studia na kierunku pedagogika specjalna ze specjalnością resocjalizacja? A jeśli tak to, czy może być zatrudniona na umowę zlecenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Rozporządzenie o kwalifikacjach stanowi, że kurs kwalifikacyjny musi trwać minimum 270 godzin. Firmy omijają ten przepis - kursy trwają tam 270 razy 45 minut. Określają to "godziny dydaktyczne". Jaki warunek musi być spełniony przez organizatora kursu kwalifikacyjnego, by uznać czas 45 minut za "godzinę dydaktyczną", czyli godzinę w rozumieniu przywołanego rozporządzenia? Proszę o podstawę prawną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jaką procedurę należy zastosować w przypadku kiedy nauczycielka przedszkola zatrudniona na czas nieokreślony chce przejść do innego przedszkola na znajdującego. Dla obydwu przedszkoli organem prowadzącym jest ta sama Gmina Miejska. Proszę o informację czy nauczycielka powinna się zwolnić z pracy, czy można to zrobić za porozumieniem stron jeśli Organ prowadzący wyraża na to zgodę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka z dniem 31 marca 2017 roku rozwiązuje ze mną umowę o pracę w związku z przejściem wcześniejszą emeryturę (do 31 XII 2008 roku nabyła te prawa. Od 3 kwietnia 2017 do końca roku szkolnego (do 30 czerwca 2017) będę chciała zatrudnić ją na niepełny etat . Uczy w klasie III szkoły podstawowej i chciałabym aby poprowadziła klasę do końca. Moje pytanie dotyczy jej urlopu. Czy mam jej wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Jeżeli tak to w jakim wymiarze oraz kiedy mam to zrobić.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe