Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel we wrześniu i październiku, był zatrudniony na 15/18 średniorocznie i otrzymywał wynagrodzenie za 15 godzin gdy pracował rzeczywiście godzin 17. W listopadzie wymiar zatrudnienia zmienił się na pełen etat 18/18. Czy w związku z tym dyrektor może polecić do wypłaty wyrównanie za wrzesień i październik za 16 godzin wypracowanych a nie opłaconych? (po 2 godziny tygodniowo razy 8 tygodni).
Zasady rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin nauczycieli, których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego określa organ prowadzący. W porozumieniu zatem z organem prowadzącym, należy albo zmienić nauczycielowi warunki pracy na dany rok szkolny, czyli z uśrednionego pensum aneksować na etat i wypłacić wynagrodzenie za zaległe godziny, albo na nowo przeliczyć uśrednione pensum, biorąc pod uwagę nowe warunki i równiez wyrównać wynagrodzenie za te 2 miesiące.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Kiedy nauczycielka powinna wrócić do pracy jeżeli: od 9 maja 2011r. była na ciągłym zwolnieniu lekarskim a 30 grudnia 2011 urodziła.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wychowawca w internacie SOSW pełni 9-godzinny dyżur nocny. Jak powinien mieć obliczone wynagrodzenie? 8 godzin z dodatkiem nocnym i 1 godzina dzienna czy 9 z dodatkiem za noc?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o doprecyzowanie, ile minut wynosi godzina pracy logopedy w szkole. Różni się w znanych mi placówkach: 45 min. 60 min, a także opcja 45 min. z uczniem+15 min. na uzupełnienie dokumentacji.
- W związku ze zmianami prawa w zakresie udzielania zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem i możliwości wykorzystania opieki w formie godzinowej (zamiast 2 dni) proszę o informację. Jak rozliczyć "godzinowo" nauczyciela w sytuacji kiedy w planie zajęć w określone dni wypada 2 lub 3 godziny planowe, wybiera dzień kiedy ma np. 2 godziny to czy de facto może skorzystać z 8 dni?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel urodzony w 1968 r. i posiadający 30- letni (nieprzerwany) staż pracy (październik 2017 r.) ma prawo do emerytury w oparciu o przepis art. 88 Karty Nauczyciela bez względu na wiek, a w zależności od osiągnięcia określonego stażu ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe