Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony jest w 2 placówkach. W macierzystej miał 20 lat pracy 4 lata temu. W drugiej mija mu 20 lat w lutym br., ale od 3 lat zatrudniony jest tam na umowę na zastępstwo. Czy w tej drugiej placówce należy się mu nagroda jubileuszowa?
Nauczyciel powinien otrzymać nagrodę jubileuszową również w drugiej szkole. Przepisy nie warunkują nabycia prawa do nagrody od zatrudnienia na czas nieokreślony. Nie ograniczają też jej wypłaty jedynie do szkoły, która jest dla nauczyciela podstawowym miejscem pracy.
Zgodnie z Rozporządzeniem MENiS z dnia 30.10.2001 r. w sprawie szczególowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania:
§ 1. 1. Do okresu pracy uprawniającego nauczyciela do nagrody jubileuszowej zalicza się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one zaliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
2. W przypadku równoczesnego pozostawania więcej niż w jednym stosunku pracy, do okresu pracy uprawniającego do nagrody zalicza się jeden z tych okresów.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Przygotowuje arkusz organizacyjny na rok szkolny 2018/2019 - jakie pensum ma nauczyciel który prowadzi zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, rewalidację, logopedię i doradztwo zawodowe oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie uczniów niepełnosprawnych?
- Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony jako n-l wspomagający obecnie i w przyszłym roku szkolnym mający kwalifikacje do nauczania języka angielskiego, zwrócił się z pismem o uzasadnienie, dlaczego nie zostały przydzielone mu godziny języka angielskiego. Nadmieniam, iż w szkole w tym roku szk. uczą nauczyciele jęz. angielskiego, jeden który uzupełnia etat w naszej szkole 7/18 i na przyszły rok zaplanowany jest w arkuszu na cały etat, gdyż w związku z reformą oświaty nie będzie miał zatrudnienia w drugiej szkole. Drugi n-l zatrudniony jest w innej placówce, gdzie ma zaplanowany cały etat zaś w naszej szkole ma pół etatu na czas nieokreślony i w związku z brakiem zgody dyrektora szkoły na drugie zatrudnienie nie będzie uczył w naszej szkole. Pytania moje brzmią następująco: 1. Jak uzasadnić odpowiedź na pytanie nauczyciela wspomagającego, który ma pretensje, że nie zostały mu przydzielone godz. jęz. angielskiego? 2. Kiedy i jak powinno brzmieć wypowiedzenie drugiemu nauczycielowi jęz. ang, który nie dostał zgody dyrektora szkoły na drugie zatrudnienie u nas w szkole (poparte odpowiednimi przepisami)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel mający jednolite studia magisterskie z geografii, czterosemestralne studium pedagogiczne - kwalifikacje pedagogiczni i studia podyplomowe z biologii może uczyć przyrody?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W regulaminie ZFŚS jest zapis m.in. dotyczący osób uprawnionych do korzystania ze świadczeń socjalnych, który brzmi: byli pracownicy - emeryci i renciści (w okresie pobieranej renty z tytułu niezdolności do pracy), którzy przeszli na emeryturę lub rentę bezpośrednio ze szkoły, osiągnęli status emeryta/rencisty, oraz ich współmałżonkowie. Czy pracownik - konserwator który przez 10 lat pracował jako rencista i w maju została rozwiązana umowa za porozumieniem stron (z uwagi na stan zdrowia - choroba nowotworowa) może korzystać ze świadczeń socjalnych? Czy należny zmodyfikować zapis w regulaminie?
- Czy jeżeli w placówce nieferyjnej liczącej 47 pracowników Związek Zawodowy Solidarność liczy 8 osób (było 14 ale ludzie się wypisali) to nadal opiniuje arkusz organizacyjny? Jakie ma przywileje? Pytam gdyż nie mogę pozyskać statutu tej organizacji.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe