Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielce przysługuje urlop uzupełniający w wymiarze: 6 tygodni za 2014 rok oraz 4 tygodnie i 2 dni za 2015 rok. Nauczycielka nie chce skorzystać z tego urlopu tylko wrócić do pracy od 01 września. Czy w tym wypadku mogę wypłacić Jej ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop? Byłoby to korzystne dla szkoły, ponieważ nie musiałabym zatrudniać nauczyciela na zastępstwo na ten okres, a uczniowie uniknęliby zmiany nauczyciela.
Nie można wypłacić ekwiwalentu urlopowego w zamian za nie udzielenie urlopu w naturze. Przypadki, w których wypłaca się ekwiwalent urlopowy zawiera art. 66 ust. 2, tj.: w razie niewykorzystania przysługującego urlopu wypoczynkowego z powodu:
- rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy,
- powołania do zasadniczej służby wojskowej albo do odbywania zastępczo obowiązku tej służby, do okresowej służby wojskowej lub do odbywania długotrwałego przeszkolenia wojskowego.
Należy tez pamiętać o zasadzie wynikającej z kodeksu pracy, a dokładnie z art. 152 § 2: Pracownik nie może zrzec się prawa do urlopu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w przypadku przeniesienia nauczyciela mianowanego za jego zgodą do innej szkoły (ten sam organ prowadzący) mam obowiązek wydania jemu świadectwa pracy, a jeżeli tak, to jaką podstawę prawną wskazać w świadectwie pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dotyczy prawidłowego zatrudniania nauczycieli. W sytuacji, gdy rozpoczęciem pracy nauczyciela na czas nieobecności/określony jest nie 1 września tylko np.: 26 październik to czy umowę należy spisać do 31 sierpnia , czy do końca roku szkolnego tj. do 23.06?
- Co grozi za niewysłanie pracownika na urlop do końca września?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony w gimnazjum na podstawie mianowania w pełnym wymiarze czasu pracy. W ostatnie wakacje został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu (2,5 promila), która jest traktowana jako przestępstwo popełnione umyślnie. Od dnia 1 września przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. W związku z tym mam pytania. W jaki sposób można się dowiedzieć czy nauczyciel został skazany przez sąd, czy sąd o fakcie skazania powiadomi pracodawcę? Jeżeli nauczyciel zostanie skazany prawomocnym wyrokiem to czy umowa o pracę ulega rozwiązaniu, a urlop zdrowotny przerwany?. Bardzo proszę o podanie podstawy prawnej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie odnośnie nauczyciela mianowanego zatrudnionego na 16 godz. z ograniczeniem etatu (zgodnie z art.22 ust.2 KN) staż powyżej 7 lat, czy może korzystać z urlopu zdrowotnego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe