Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka odbywająca staż na awans zawodowy przebywa na zwolnieniu chorobowym od 04.12.2014. Czy podstawą do wstrzymania dodatku funk. opiekuna stażu jest art.9d ust. 5 KN, czy może jest inna podstawa prawna?
Podstawy prawnej należy szukać w regulaminie organu prowadzącego wydanego na podstawie art. 30 ust. 6 pkt 1 Karty Nauczyciela (Organ prowadzący szkołę będący jednostką samorządu terytorialnego, uwzględniając przewidywaną strukturę zatrudnienia, określa dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego, w drodze regulaminu:
1) wysokość stawek dodatków, o których mowa w ust. 1 pkt 2, oraz szczegółowe warunki przyznawania tych dodatków.)
Pod uwagę należy również wziąć ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli (...):
§ 5. Do uzyskania dodatku funkcyjnego uprawnieni są nauczyciele, którym powierzono:
2. sprawowanie funkcji:
c) opiekuna stażu.
Podczas nieobecności nauczyciela odbywającego staż (zwłaszcza tak długiej) nauczyciel - opiekun stażu nie wykonuje swojej funkcji, co może być podstawą do wstrzymania wypłaty dodatku funkcyjnego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Wypowiedzenie nauczycielowi. Jak sformułować wypowiedzenie nauczycielowi, który nie dostał zgody dyrektora szkoły na dodatkowe zatrudnienie w naszej szkole. Nauczyciel zatrudniony jest na 1/2 etatu na czas nieokreślony.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający dyplom studium nauczycielskiego z 1989 roku (uzyskał przygotowanie do zawodu nauczyciela szkoły podstawowej w specjalności praca technika) oraz tytuł licencjata (wyższe studia zawodowe w zakresie psychopedagogiki) pracujący w szkole podstawowej nabył prawa w związku ze zmieniającymi się przepisami dotyczącymi kwalifikacji i może podjąć pracę w charakterze nauczyciela techniki dodatkowo w innej szkole podstawowej, czy też nie ze względu na brak tytułu magistra.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony: od 01.09.2015r. do 31.08.2016r., następnie od 01.09.2016r. do 31.08.2017r. w pełnym wymiarze czasu pracy w dniu 28.07.2016r. złożył egzamin na nauczyciela kontraktowego. Jest to pierwsza praca w szkole. Poprzednio była Pani zatrudniona jako asystent ds. zakupów i specjalista ds. marketingu od 20.06.2006r. do 07.06.2010r.Dnia 13.06.2001r. uzyskała tytuł inżyniera zarządzania ATR Bydgoszcz, 25.05.2009 tytuł mgr polityki gosp. UE P-ń, 30.01.2016 studia podyplomowe z zak. psych-pedagog. oraz dydakt. z j.niemieckiego. Dnia 23.06.2017r. złożyła wniosek do dyrektora szkoły o wypłatę jednorazowego zasiłku na zagospodarowanie. Nauczyciel ten będzie miał umowę od 01.09.2017r. do 31.08.2018r. albo do 31.08.2019r. Moje pytanie, czy nauczycielowi należy się w/w zasiłek?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Placówka nieferyjna, ze względu na bardzo niski stan wychowanków brakuje godzin dla 6 wychowawców. Czy propozycję ograniczenia pensum można złożyć również wychowawcy (nauczyciel mianowany) wybranemu we wrześniu na przewodniczącego koła związkowego ZNP (niecałe 20 członków)? Nie otrzymałem żadnej pisemnej informacji o specjalnej ochronie któregokolwiek ze związkowców, w tym wspomnianego przewodniczącego koła. Jeśli propozycja ograniczenia w takim przypadku może być złożona, to co jeśli nauczyciel się na nią nie zgodzi - można go zwolnić?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pedagog w mojej szkole ma drugą umowę na prowadzenie zajęć Tomatis. Czy to prawda, że jako specjalista nie może mieć nadgodzin, a musi mieć drugą umowę? Co z dodatkiem motywacyjnym - czy z drugiej umowy również musi mieć wypłacany dodatek?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe