Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka przebywa na urlopie macierzyńskim, a bezpośrednio po nim będzie na rodzicielskim tj. 8.03.2019 r. - 5.03.2020 r. MEN zapowiedziało dla nauczycieli podwyżki od 1 września 2019 r. Czy ta nauczycielka również ma tę podwyżkę, czy otrzyma ją dopiero po urlopie macierzyńskim i rodzicielskim?
W podstawie zasiłku macierzyńskiego uwzględnia się wynagrodzenie zasadnicze z okresu 12 miesięcy poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego – art. 36 ust. 1, art. 38 ust. 1, art. 47 ustawy z 25.06.1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. z 2019 r., poz. 645). W związku z tym podwyżka wynagrodzenia zasadniczego nie wpłynie na wysokość zasiłku macierzyńskiego do czasu zakończenia urlopu rodzicielskiego. Nauczycielka otrzyma wyższe wynagrodzenie po powrocie z urlopów.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Organ prowadzący nie chce podpisać wniosku o urlop dyrektora przedszkola w okresie wakacji wymagając wyznaczenia osoby zastępującej dyrektora w okresie jego nieobecności. W placówce nie ma stanowiska wicedyrektora ani sekretarki, w okresie wakacji nie ma dyżuru,nie ma także żadnych remontów, dostępni są pracownicy obsługi. Wyznaczenie takiego zastępcy (n-la) spowoduje przerwanie jego urlopu i konieczność udzielenia mu urlopu w czasie roku szkolnego co pociąga za sobą konieczność wypłaty nadgodzin dla innych n-li. Na jakie przepisy powołuje się organ prowadzący zajmując takie stanowisko i czy ma rację. Czy osobą zastępującą dyrektora w trakcie wakacyjnego urlopu może zostać wyznaczony pracownik obsługi?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel może otrzymać świadczenie rehabilitacyjne po 180 dniach zwolnienia lekarskiego? Czy powinnam skierować go na badania?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie kwalifikacje powinna posiadać osoba prowadząca zajęcia socjoterapeutyczne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica urodziła dziecko i pracuje 8 godz. dziennie ( pracownik administracji). Skorzystała z urlopu macierzyńskiego i chce przejść na urlop rodzicielski od 1.04.2019r. Bardzo proszę o wzór pisma, który dopuszcza pracownicę do pracy na 1/2 etatu i wydłuża się jej urlop rodzicielski.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, mgr filologii angielskiej, posiadający certyfikat z języka niemieckiego (otrzymany w trakcie robienia stażu na nauczyciela dyplomowanego) może uczyć tego języka w gimnazjum lub szkole ponadgimnazjalnej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe