Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka przebywająca od września na zwolnieniu lekarskim (ciąża) dostarczyła kolejne zwolnienie lekarskie. Okazało się, że lekarz wypisał kolejne zwolnienie z 4 dniowa przerwą między zwolnieniami. Nauczycielka nie wiedziała o tym, gdyż L4 jest elektroniczne, tak więc jest luka 4 dniowa pomiędzy zwolnieniami. 1. Co zrobić z tymi nieobecnościami - Nie może chyba napisać o urlop bezpłatny, bo nie ma zdolności do pracy ? 2. Po przerwie 4 dniowej ZUS przestaje płacić i przez 33 dni płatność przechodzi na szkołę.
W razie popełnienia błędu w zwolnieniu lekarskim, lekarz może je anulować i wystawić nowe, poprawne. Na podstawie art. 58a ust. 1 ustawy z dnia 25.06.1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, w przypadku gdy w zaświadczeniu lekarskim został popełniony błąd, wystawiający zaświadczenie lekarskie, który wystawił zaświadczenie lekarskie, w którym został popełniony błąd, albo inny wystawiający zaświadczenie lekarskie, w terminie 3 dni roboczych od dnia stwierdzenia błędu lub otrzymania informacji o stwierdzeniu błędu, w szczególności od płatnika składek, ubezpieczonego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przekazuje na elektroniczną skrzynkę podawczą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiednio:
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam serdecznie. Jeszcze takiej sytuacji nie miałam, przy moim 28 letnim stażu pracy a w tym 20 lat jako dyrektor. Nauczycielka pozwała mnie do Sądu Pracy, że w roku 2010 zatrudniłam ją na czas określony tj. do 31 sierpnia 2013 r. Miała awans zawodowy nauczyciela kontraktowego, który uzyskała w tej szkole. Zarzut, że niezgodnie z art. 10 KN. W maju bieżącego roku poszła na zwolnienie lekarskie i do końca sierpnia nie kontaktowała się ze szkołą, nie odpowiadała na telefony, SMS-y (jakby zapadła się pod ziemię). Wcześniej zaplanowałam, że będzie uczyła nadal, jednakże kierując się umową na czas określony i niepewnością, czy nauczycielka będzie chciała pracować i cały czas przebywa na zwolnieniach lekarskich, które dostarczał małżonek tej pani do szkoły lub do organu prowadzącego. Ta pani składała wniosek o postępowanie na nauczyciela mianowanego, w czasie swojego zwolnienia lekarskiego nie odbierając nawet zaświadczenia dyrektora szkoły. W związku z niepewnością o dalszą organizację nowego roku szkolnego zatrudniłam od września nową osobę. I prawdopodobnie to zezłościło panią nauczycielkę i pozwała mnie do Sądu Pracy, że 3 lata temu zatrudniłam ją na czas określony. Błagam, proszę o opinię i pomoc w rozwiązaniu tego problemu, jeżeli jest taka możliwość, chyba, że nawaliłam sama. Pozdrawiam.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Poproszę o wzór nagany ustnej i pisemnej dla nauczyciela.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel z orzeczonym stopniem niepełnosprawności (umiarkowanym) może zrezygnować z obniżki pensum? Jeśli tak, to na jakiej podstawie. Nauczyciel przedłożył orzeczenie o niepełnosprawności, ważne do 2020 roku, jednak teraz nie chce mieć obniżki pensum, co wiąże się też z utratą nadgodzin. Nauczyciel ten pracuje również w innej szkole, na co zgodę wyraził dyrektor szkoły macierzystej. Rozumiem, że od września nie może uzyskać zgody na dodatkowe zatrudnienie.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę zatrudnić nauczyciela pedagoga na zastępstwo za nauczyciela, który udał się na urlop dla poratowania zdrowia, bez zgody organu prowadzącego?
Chodzi o szukanie oszczędności przez miasto a ja zostanę bez pedagoga.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy godziny rewalidacji podlegają odpracowaniu jeśli nauczyciel jest na L-4 lub gdy mamy dzień wolny od zajęć dydaktycznych?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe