Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka stazystka jest zatrudniona w przedszkolu publicznym do 31.12.2017 jako nauczyciel. Ponadto ma stałe godziny ponadwymiarowe pomocy p-p. Od 1.01.2018r będzie prowadziła tylko zajęcia specjalistyczne 2 godz.-integracji sensorycznej i 0.5 godz.wczesnego wspomagania. Czy trzeba nawiązać nową umowę o pracę, czy przerywa staż. Jakie oświadczenia nowe należy zgromadzić do akt osobowych ( np o niekaralności, o karach dyscyplinarnych...)
Skoro nauczycielka jest zatrudniona na czas określony - do 31.12.2017 r., to od stycznia będzie zatrudniona na podstawie nowej umowy o pracę w niepełnym wymiarze.
W obecnym stanie prawnym, przed nawiązaniem stosunku pracy, nauczyciel jest obowiązany przedstawić dyrektorowi szkoły informację z KRK o niekaralności (art. 10 ust. 8a KN). Dyrektor może zatem zażądać od nauczyciela przedłożenia takiej informacji, mimo braku przerwy w zatrudnieniu. Od 1 września 2018 r. obowiązek ten nie będzie dotyczył sytuacji, gdy z nauczycielem będzie nawiązywany kolejny stosunek pracy w tej samej szkole w ciągu 3 miesięcy od dnia rozwiązania poprzedniego stosunku pracy. Ponadto, do nowej umowy o pracę należy sporządzić informację o warunkach zatrudnienia (art. 29 § 3 kodeksu pracy), nowy zakres obowiązków.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielowi objętego ochroną związkową włączonego gimnazjum do szkoły podstawowej zaproponowałam w arkuszu organizacyjnym na nowy rok szkolny etat łączony (j. angielski i świetlice), ponieważ nie ma już klas gimnazjum nie mam tyle godzin j. angielskiego. Nauczycielce zmieni się pensum. Nadmieniam, że wielu nauczycieli będzie miało etaty łączone, nikt nie kwestionuje, cieszą się, że mają pracę. Pani chce, abym zabrała godziny dydaktyczne innej nauczycielce j. angielskiego. Czy Pani nie nadużywa swojej ochrony związkowej? Czy proponowanie takiego rozwiązania dyrektorowi jest etyczne? Zapowiedziała, że skieruje sprawę do sądu. Czy jako dyrektor dbający o wszystkich nauczycieli jestem na straconej pozycji w sądzie? Przecież straciła godziny w klasach gimnazjalnych, nie mam jej z czego dać, jest mniej o dwa oddziały w szkole. Czy sąd nie bierze takich okoliczności pod uwagę?
- W szkole od dwóch miesięcy trwa remont - termomodernizacja całego budynku, i w związku z tym sprzątaczki pracują dłużej oraz w czasie sobót i niedziel. Stan taki będzie jeszcze trwał jakieś trzy miesiące. Czy tylko mogę zwiększyć premię tym paniom, czy również dać dodatek do pensji?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły ma prawo nakazać nauczycielom sprawdzanie informacji w Librusie po godzinie 19.00 każdego dnia?( szkoła funkcjonuje od 7-15 )Podstawa prawna
- Witam. Od 01.09.2010 jedna z nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej pozostaje na urlopie dla poratowania zdrowia. Na jej miejsce została zatrudniona pani, która, niestety, okazała się osobą niezbyt odpowiedzialną i solidną w wykonywaniu swoich obowiązków. Ostatnio nauczycielka ta korzysta również ze zwolnień lekarskich (najpierw 12, teraz 30 dni). Czy z nauczycielem zatrudnionym na zastępstwie można rozwiązać umowę przed terminem określonym w umowie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywa na urlopie na poratowanie zdrowia do końca lutego 2016r. W zastępstwie pracuje za nią nauczyciel na umowę na czas zastępstwa. Wspomniana nauczycielka jednak na tym właśnie stanowisku będzie od września miała ograniczenie etatu. I moje pytanie, czy dobrze myślę: Pani na urlopie podpisuje ze mną wypowiedzenie dotychczasowych warunków ale z zastrzeżeniem, że wejdzie ono w życie z chwilą powrotu do pracy. Zastępujący ją nauczyciel otrzyma, z zachowaniem terminu wypowiedzenia, również stosowny aneks do umowy na czas zastępstwa. Czy to tak ma być rozwiązane?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe