Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka szkoły ponadgimnazjalnej, zatrudniona w pełnym wymiarze godzin, w maju i czerwcu (po odejściu klas maturalnych) będzie realizować 10 godzin zajęć dydaktycznych tygodniowo. Zgodnie z art.35 K.N. 64 godziny ponadwymiarowe wypracowane we wcześniejszym okresie zostały zaliczone jako uzupełnienie etatu w maju i czerwcu. Czy należy się ich zwrot w sytuacji gdy nauczycielka w maju będzie przebywać na zwolnieniu?
Nie, nie otrzyma zwrotu, ponieważ jest pełnoetatowym pracownikiem szkoły przez cały rok szkolny i otrzymuje pełne wynagrodzenie, a za okres zwolnienia otrzyma również pełne wynagrodzenie w rozumieniu tzw. średniej godzin.
Karta Nauczyciela z dnia 26.01.1982 (ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pełniąc funkcję dyrektora z końcem stycznia 2017r. przeszłam na emeryturę. Obowiązki dyrektora powierzono jednemu z nauczycieli z rady pedagogicznej na okres 10 miesięcy. W tym samym czasie pełniący obowiązki dyrektor zaproponował mi pracę na stanowisku n-la przydzielając mu swoje godziny (mamy te same kwalifikacje przedmiotowe). Po miesiącu z powodów rodzinnych nowo powołany dyrektor złożył rezygnację z funkcji. Organ prowadzący zwrócił się w tej sytuacji do mnie z prośbą o przejęcie obowiązków na okres nie dłuższy niż do listopada tego roku i ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora szkoły. Moje pytanie jest następujące. Czy są i jakie ograniczenia prawne dla nauczyciela emeryta pozostającego w stosunku pracy do przystąpienia do konkursu na stanowisko dyrektora w wygaszanym gimnazjum oraz czy ocena pracy ważna do maja 2018 r. będzie uznana przy składaniu dokumentacji?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam 57 lat. Pracuję w tej samej szkole 36 lat. Kiedy mogę przejść na emeryturę i na jakich warunkach? Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim po operacji. Będzie to długie zwolnienie - 182 dni. Czy po zwolnieniu mogę pójść na urlop dla poratowania zdrowia ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- 1. Prowadzenie których z poniższych zajęć, w przypadku zatrudnienia osoby do ich wykonywania, objęte będzie obowiązkiem wynikającym z art. 10a Karty Nauczyciela (zatrudnienia na podstawie umowy o pracę): a) prowadzenie terapii widzenia; b) prowadzenie terapii logopedycznej c) fizjoterapia – w ramach wczesnego wspomagania d) zajęcia psychologiczne – w ramach wczesnego wspomagania e) integracja sensoryczna 2.Proszę o podanie przykładów zajęć prowadzonych w placówkach niepublicznych / przykłady stanowisk, których obowiązek wynikający z art. 10a KN nie obejmuje – z wyłączeniem stanowisk administracyjnych, porządkowych, technicznych, itp.
- 1 września 2016 r. sekretarz szkoły publicznego gimnazjum został wybrany na Społecznego Inspektora Pracy, czy w momencie wygaszania gimnazjum od 1 września 2017 r. i przyłączenia go do lokalnego zespołu szkół w skład, którego dotychczas wchodziła szkoła podstawowa klasy 1-6 czyli szkoła podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi taka osoba przechodzi z mocy prawa do nowej szkoły, czy ochrona wygasa w momencie przekształcenia szkoły czyli rozwiązujemy z nią umowę o pracę 31 sierpnia 2017r., a ochrona wygasa w związku z nową ustawą ?
- Jaka jest podstawa prawna rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym w pełnym wymiarze godzin na podstawie mianowania zatrudnionym w Zespole Szkół w skład którego wchodzą wygaszane oddziały gimnazjum (przekształcenie w szkołę podstawową), szkoła podstawowa, technikum oraz branżowa szkoła I stopnia- w tym szkoły specjalne. Czy należy stosować art. 20 KN, czy art. 225 przepisy wprowadzające ustawę Prawo Oświatowe?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe