Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka w szkole dostarczyła w dn. 13.02.2015r. zwolnienie lekarskie do dn. 20.02.2015r. ( okres ferii ) . Prawdopodobnie je przedłuży. Czy należy się jej urlop uzupełniający za ten okres?
Urlop wypoczynkowy nauczyciela szkoły feryjnej obejmuje okres ferii zimowych i letnich. W przypadku niewykorzystania całości lub części urlopu przysługuje urlop uzupełniający w wymiarze do 8 tygodni.
Aby stwierdzić, czy nauczyciel nabył prawo do urlopu uzupełniającego należy poczekać do końca wakacji. Wtedy bowiem okaże się ile urlopu nauczyciel wykorzystał w danym roku kalendarzowym. Jeżeli w trakcie wakacji wykorzysta 8 tygodni urlopu - nie nabędzie prawa do urlopu uzupełniającego. Gdyby podczas wakacji nauczyciel również chorował i z tego powodu nie wykorzystał 8 tygodni urlopu, wówczas należy wyliczyć wymiar urlopu uzupełniającego, np.:
- ferie zimowe - 2 tygodnie zwolnienia lekarskiego
- wakacje - 4 tygodnie zwolnienia lekarskiego, np. w lipcu.
Nauczyciel wykorzystał zatem 5 tygodni urlopu w sierpniu. Od 8 odejmujemy te 5, co daje 3 tygodnie urlopu uzupełniającego, którego należy udzielić w następnym roku szkolnym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Ile trwa godzina zajęć w ramach WWR (wczesnego wspomagania rozwoju) - 60 min. czy 45 min.?
- Od 1 września zatrudniliśmy nauczyciela na 4/18 etatu, nasza szkoła jest dla niego drugim miejscem pracy. W pierwszym miejscu pracy ma 13/18 etatu, w naszej szkole – 4/18 etatu oraz w trzecim miejscu – 4/18 etatu. W pierwszym miejscu ma płaconą wysługę lat. Co z wysługą lat w naszej szkole? Sumarycznie we wszystkich szkołach nauczyciel ten przekracza etat. Czy wysługa lat przysługuj mu w naszej szkole?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel nauczania zintegrowanego może prowadzi zajęcia w grupie przedszkolnej?
- Jednostka nieferyjna. Nauczyciel mianowany otrzymuje, listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, propozycję ograniczenia zatrudnienia na podstawie art. 22 ust. 2 KN, do wymiaru 12/18 datowane na dzień 27 sierpnia 2015. Przyczyną jest zmniejszenie liczby oddziałów i zmiany w arkuszu organizacji na rok szkolny 2015-2016.
Oświadczenie o wyrażeniu zgody na ograniczenie wymiaru zatrudnienia i proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia powinno być złożone w formie pisemnej do dnia 31 sierpnia 2015 r. Nauczyciel od dnia 27 sierpnia 2015 r. do dnia 13 września 2015 r. przedkłada zwolnienie lekarskie. Czy należy wypowiedzieć stosunek pracy w związku z brakiem pisemnej zgody na ograniczenie wymiaru godzin? Jeśli tak jakie terminy należy zachować i jak wygląda obecna sytuacja w/w nauczyciela?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od dnia 6.11.2015r. na zastępstwo nieobecnego wychowawcy w internacie zatrudniliśmy innego wychowawcę. Umowa objęła okres od 06.11.2015r. do 29.01.2016r. w wymiarze 20/30. Od 12.02.2016r. nie dłużej niż do końca zajęć dydaktycznych w szkole tzn. do 24.06.2016r. zawarto ponownie z wychowawcą umowę na zastępstwo nieobecnego innego wychowawcy. Czy Wychowawcy zatrudnionemu na zastępstwo przysługuje dodatkowe wynagrodzenie roczne "trzynastka". Bardzo proszę o podanie podstawy prawnej (§), ponieważ jest wiele interpretacji na ten temat.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe