Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 1 września powstaje Zespół Szkół, w skład którego wejdzie gimnazjum (12 oddziałów) i nowo utworzone liceum (1 oddział - pierwsza klasa ). Wicedyrektor gimnazjum ma powierzone stanowisko na czas nieokreślony. W statucie Zespołu Szkół jest zapis o możliwości utworzenia stanowiska wicedyrektora Zespołu w przypadku co najmniej 12 oddziałów w zespole. Czy można odwołać wicedyrektora gimnazjum i powierzyć mu stanowisko wicedyrektora zespołu. W jakim terminie to należy zrobić (czy można od 1 września). Dodam, że w statucie Zespołu jest zapis o wspólnej Radzie Pedagogicznej i wspólnej Radzie Rodziców. Jak wywiązać się z obowiązku zasięgnięcia ich opinii, jeśli faktycznie będą istnieć najwcześniej od lub po 1 września?
Obecny wicedyrektor gimnazjum powinien zostać odwołany z dniem 31 sierpnia. Powołując go na stanowisko wicedyrektora zespołu szkół należy zasięgnąć opinii organu prowadzącego oraz rady pedagogicznej. W przypadku, gdy w szkole nie działa rada szkoly, jej zadania wykonuje rada pedagogiczna. Można zasięgnąć opinii Np. na pierwszym posiedzeniu rady w sierpniu, czyli jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Opinia będzie znana od razu, wiec można przejść do dalszych kroków. Można tez odczekać do 1 wrzesnia i wówczas zwrócić się o opinię oraz w tym samym dniu dokonać powierzenia stanowiska.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy jest zgodne z prawem zwolnienie dyrektora z pracy przed przeprowadzeniem konkursu na dyrektora szkoły? Czy należy to traktować jako mobing?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik administracji i obsługi Zespołu Szkół może pracować każdego dnia tygodnia w innych godzinach (np. w poniedziałek 7:30-14:30, we wtorek 8:30-17:30 itd.)? W różne dni w różnym wymiarze. Czyli w innym wymiarze niż 8 godzin dziennie, ale nie przekraczając 40 godzin w tygodniu.
- Mój pracownik (pomoc kuchenna w przedszkolu)otrzymał decyzję o przyznaniu renty z tytułu czasowej niezdolności do pracy od 7. lutego 2016 do 31. stycznia 2017. Na jego wniosek wypłacono odprawę emerytalną i ekwiwalent urlopowy. Czy należy wystawić mu świadectwo pracy, jeżeli potencjalnie rokuje powrót do pracy. Dodam jeszcze, że do osiągnięcia wieku emerytalnego po pozostaje tej pani 2,5 roku.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy studentka 1 roku studiów pedagogicznych na kierunku wychowanie przedszkolne, ma uprawnienia, aby rozpocząć pracę na stanowisku wychowawcy grupy w przedszkolu niepublicznym, a tym samym czy ma uprawnienia do pozostawania sama z dziećmi w przedszkolu bez obecności innego uprawnionego nauczyciela?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienie w sprawie przejścia na emeryturę. Nauczycielka ur. 16.01.1956r, staż pracy 36 lat (w tym 3 lata urlopu wychowawczego i rok na poratowanie zdrowia) zgodnie z kalendarzem uzyska prawo do emerytury na ogólnych warunkach w lutym 2017r. Czy dyrektor szkoły ma obowiązek stwierdzenia tego faktu, w sytuacji, gdy nauczycielka chce nadal pracować i nie przechodzi na emeryturę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe