Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od września zatrudniliśmy katechetkę - nauczyciel kontraktowy. Z tego względu iż skierowanie z kurii dostała tylko na rok więc zawarliśmy z nią umowę o pracę na czas określony tak jak na skierowaniu z kurii do dnia 31.08.2015. W styczniu nauczycielka poinformowała nas, iż jest w ciąży. Termin porodu przewidziany jest na 12 czerwca 2015 r. Później chce wziąć roczny urlop macierzyński. Po macierzyńskim chciałaby wrócić do pracy, a my również chcielibyśmy z nią dalej współpracować jednak jak to teraz powinno wyglądać? Umowa do 31.08.2015 r. i co dalej? Na macierzyńskim zawierać z nią kolejną umowę i załatwiać misję z kurii? Czy po zakończeniu umowy ona przechodzi z macierzyńskim do ZUSu, a my musimy poszukać sobie kogoś innego na rok i w kolejnym roku dopiero znów ją zatrudnić?
Obydwie propozycje rozwiązania opisanej sytuacji są możliwe, oprócz podpisywania umowy w trakcie urlopu macierzyńskiego (to byłoby bezzasadne). Zamiast tego, juz w tym roku szkolnym można podpisać aneks do umowy o pracę, przedłużający ją lub zmieniający na umowę na czas nieokreślony. Posunięcie to powinno być poprzedzone porozumieniem z władzami kościelnymi, aby mieć pewność, że nauczycielka otrzyma kolejną misję. Poza tym w przyszłym roku szkolnym potrzebny będzie nauczyciel "na zastępstwo".
Druga możliwość - rozwiązanie umowy z upływem czasu, na który była zawarta, przedtem udzielenie urlopu macierzyńskiego do 31.08.2015 r. (reszta zasiłku macierzyńskiego w ZUS). Zatrudnienie na rok nowego katechety, a potem (o ile nauczycielka otrzyma nowe skierowanie) ponowne jej zatrudnienie. To rozwiązanie również należy przedyskutować z władzami kościelnymi.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy zatrudniając nauczyciela o specjalnym przygotowaniu pedagogicznym, który przedstawił orzeczenie aktualnych badań lekarskich na stanowisko nauczyciel (data następnego badania przypada w roku 2022) możemy posłużyć się przedmiotowym orzeczeniem czy mimo wszystko mamy obowiązek wysłać pracownika na badania wstępne?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi obsługi zatrudnionemu na 1/2 etatu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem szkoły od 1993 roku. W dniu 31 grudnia 2008 r. nabyłem prawo do wcześniejszej emerytury. W 2017 roku wygrałem kolejny konkurs na dyrektora szkoły. Moja kadencja upływa 31 sierpnia 2022 r. Gdybym złożył rezygnację z tej funkcji przed upływem kadencji, a organ prowadzący nie zapewni mi całego etatu to czy należy mi się odprawa 9 miesięczna?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Co zrobić kiedy sąd (II instancji) przywrócił nauczyciela do pracy, a nie ma dla niego godzin?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy został zatrudniony na czas określony od 01.09.2016r. do 31.08.2017r. Złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, z zachowaniem 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia. Czy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i w jakim wymiarze?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe