Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Osoba fizyczna jest jednocześnie organem prowadzącym Niepubliczną Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną i Niepubliczne Przedszkole. Czy powyższa poradnia może wystawiać rachunek za konsultacje specjalistów np. psychologa i logopedy realizowanych dla dzieci uczęszczających do przedszkola? Czy przedszkole może przedstawić taki rachunek do rozliczenia wydatkowania dotacji oświatowej?
Jeżeli wymienione placówki niepubliczne nie posiadają odrębności majątkowej i finansowej, nie są nabywcami usług ani usługodawcami – wówczas po obydwu stronach czynności cywilnoprawnej występuje ta sama osoba prowadząca, która nie może zawrzeć umowy sama ze sobą, fakturować usług, ani finansować z dotacji (art. 108 KC).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dyrektor szkoły może zrzec się części funduszu socjalnego?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy zwykła kserokopia (bez potwierdzenia przez poradnię, która ją wydała, za zgodność z oryginałem) orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych jest wystarczającym dokumentem? Czy ORW musi oczekiwać od rodziców dostarczenia oryginału lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem orzeczenia?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę zatrudnić na stanowisko logopedy w szkole osobę, która w 2000 r. skończyła studnia wyższe magisterskie na kierunku: pedagogika w zakresie ogólnopedagogicznym (ilość godzin praktyki: 90) oraz studia podyplomowe w zakresie logopedii w 2008 r. (ilość godzin zajęć praktycznych: 136), a w 2011 r. w zakresie neurologii (ilość godzin zajęć praktycznych: 161)? Czy osoba ta może być także pedagogiem szkolnym?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jestem organem prowadzącym oraz dyrektorem przedszkola niepublicznego. Przedszkole ma swoją siedzibę w budynku, którego jestem właścicielem. Pobieram subwencję oświatową z budżetu lokalnej gminy oraz czesne od Rodziców i opłaty za wyżywienie. Posiadam również wpis do CEiDG, jestem na podatkowej książce przychodów i rozchodów, odprowadzam podatek dochodowy. Jestem traktowana jak przedsiębiorca, ponieważ mam zarejestrowaną działalność gospodarczą jako przedszkole niepubliczne. Przeważająca działalność gospodarcza kod PKD- 85.10.Z- wychowanie przedszkolne . Mam 2 pytania?
1. Czy subwencja oświatową, którą pobieram z Urzędu Gminy wlicza się do mojego przychodu, tzn. do przychodu firmy?
2.Czy w związku ze znacznym spadkiem przychodów w kwietniu (Rodzice płacili niższe czesne) związanym z epidemią COVID-19, mogłam ubiegać się o subwencję z PFR-u w ramach tarczy antykryzysowej? Subwencja ta została mi już przyznana, czyli wniosek, który złożyłam został rozpatrzony pozytywnie i pieniądze zostały przelane na specjalnie założone w tym celu konto. Boję się jednak ruszać tych środków, bo nie wiem czy przedszkole niepubliczne może z tych środków skorzystać.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jestem organem prowadzącym i równocześnie dyrektorem przedszkola niepublicznego oraz prowadzę zajęcia z języka angielskiego w jednej grupie. Pobieram wynagrodzenie z dotacji oświatowej. Przedszkole jest 3-oddziałowe. We wrześniu 2021 chciałabym utworzyć stanowisko dyrektora do spraw pedagogicznych i przekazywać mu wynagrodzenie z dotacji, a ja pełniłabym dalej funkcję dyrektora (tylko administracyjnego) i prowadziła zajęcia z języka angielskiego w jednej grupie – i również chciałabym swoje wynagrodzenie regulować dotacją. Czy utworzenie stanowiska dyrektora do spraw pedagogicznych i wynagradzanie go z dotacji jest możliwe? Czy w tej sytuacji ja jako organ prowadzący i dalej dyrektor, tyle że do spraw administracyjnych, mogłabym dalej pobierać swoje wynagrodzenie z dotacji?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe