Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownica jest zatrudniona na stanowisku sprzątaczka od 01 lutego 2015 w wymiarze 1/2 etatu. Proszę o podanie ilości dni urlopu - staż pracy 14 lat?
Pracownikowi zatrudnionemu w niepełnym wymiarze przysługuje urlop w wymiarze proporcjonalnym do wymiaru etatu. Przy stażu 14 lat, pełny wymiar urlopu to 26 dni, zatem dla 1/2 etatu będzie to 13 dni. Zgodnie z kodeksem pracy, jeden dzień urlopu to 8 godzin. Należy więc te 13 dni pomnożyć przez 8 godzin, co daje 104 godziny. Urlopu udziela się w godzinach, zgodnie z obowiązującym pracownika rozkładem czasu pracy. Oznacza to, że za każdy dzień urlopu należy odjąć z puli 104 godzin tyle godzin, ile pracownik miał w danym dniu do przepracowania, jeżeli np. pracuje przez 5 dni w tygodniu po 4 godziny, za każdy dzień odejmujemy 4 godziny. W sumie pracownik będzie przebywał na urlopie 26 dni, tak jak pełnozatrudniony.
Za 2015 rok pracownicy przysługuje urlop w wymiarze proporcjonalnym do przepracowanego okresu, czyli za 11 miesięcy, chyba że w styczniu była zatrudniona w innym zakładzie pracy i wykorzystała urlop w wymiarze wyższym niż jej przysługiwał. Zakładając, że nie była nigdzie zatrudniona, za okres 11 miesięcy przysługuje jej urlop w wymiarze 12 dni (13 dni : 12 m-cy x 11 m-cy = 11,92, co po zaokrągleniu daje 12 dni, co z kolei w przeliczeniu na godziny daje 96 godzin urlopu).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W związku z rezygnacją z pracy i rozwiązaniem umowy na zasadzie porozumienia stron w szkole od stycznia 2019 r. był wolny etat dla nauczyciela wychowania fizycznego. W lutym zatrudniłam nowego nauczyciela na umowę na czas nieokreślony. W związku z tym mam pytanie co z urlopem wypoczynkowym dla zatrudnionego w lutym nauczyciela w czasie wakacji? Czy powinien wykorzystać tylko tyle dni ile wynika z wyliczenia proporcjonalnie do okresu zatrudnienia? Jeżeli tak, to czy powinien pracować w pozostałe dni wakacji i jakie zajęcia powinien prowadzić?
- Konkurs na dyrektora wygrała nauczycielka innej szkoły (kwalifikacje do w-f). Czy odchodzący dyrektor szkoły musi zatrudnić za porozumieniem stron nową dyrektorkę (fizycznie nie ma dla niej godzin w zatwierdzonym projekcie organizacyjnym, musiałbym zabrać godziny nauczycielowi wychowania fizycznego) czy zawiera z nią kontrakt Urząd Gminy?
- Jestem dyrektorem szkoły podstawowej z wygaszającymi klasami gimnazjalnymi. Nauczyciel prowadzący zajęcia z plastyki w gimnazjum zatrudniony na umowę o pracę na 3 godziny tygodniowo od 2006 roku przyjeżdża do nas z innej szkoły, gdzie jest zatrudniony w pełnym etacie na podstawie mianowania. Od przyszłego roku szkolnego nie mam dla niego godzin, bo nie będzie już gimnazjum. Jak mogę z nim rozwiązać stosunek pracy? Co z odprawą w tym przypadku?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Niepubliczny punkt przedszkolny (terapeutyczny), dzieci w stopniu umiarkowanym i znacznym, punkt czynny 7.15-12.15.
Pytanie odnośnie kwalifikacji nauczycieli na zatrudnianych stanowiskach, proszę również o interpretację prawną. Czy konieczne jest zatrudnienie nauczyciela edukacji przedszkolnej,wystarczające będą uprawnienia pedagoga specjalnego(oligofrenopedagoga)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry. Zwracam się z zapytaniem, czy nauczyciel powracający z urlopu zdrowotnego musi mieć zapewniony cały etat, czy tyle, ile na nowy rok szkolny możemy zaproponować. Dotyczy np. n - la informatyki.Prosimy o podstawę prawną, bo organ JST mówi co innego, kadrowa jeszce podaje inne informacje. Dziękuję za poświecony czas.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe