Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik przebywał na zwolnieniu lekarskim nieprzerwanie od 182 dni. Przekazał pracodawcy wniosek o urlop wypoczynkowy, który miałby się rozpocząć bezpośrednio po zakończeniu zwolnienia. Czy pracodawca powinien wyrazić zgodę na urlop wypoczynkowy po długiej chorobie, jeśli pracownik nie przeszedł kontrolnych badań lekarskich?
Bez badań kontrolnych pracownik nie może rozpocząć urlopu wypoczynkowego, należy więc wydać mu skierowanie na to badanie – art. 229 § 2 i 4a ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320. W orzecznictwie podkreśla się, że urlopu można udzielić tylko pracownikowi zdolnemu do pracy, co musi zostać potwierdzone orzeczeniem lekarza medycyny pracy, wydanym po przeprowadzeniu badania profilaktycznego – wyrok Sądu Najwyższego z dnia 24 lutego 2015 r., II PK 84/14 oraz wyrok Sądu Najwyższego z dnia 26 października 2016 r., III PK 9/16. Niezdolność do pracy z powodu choroby zobowiązuje pracodawcę do udzielenia urlopu wypoczynkowego w innym terminie – art. 165 pkt 1 KP.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak pracodawca powinien się zachować, gdy jego pracownik doniesie dokument z wcześniejszą datą? Gdzie go umieścić, jak wpisać? Co dzieje się z dokumentem o ukaraniu po wyjęciu z teczki? Jak usunąć ślad, że był w aktach?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam wielki problem otwieram prywatne przedszkole osoba która miała mieć opiekę dydaktyczną wycofała się. Muszę sama w ciągu 3 tygodni ogarnąć całą dokumentacje. Proszę o pomoc co muszę mieć, jakie dokumenty żeby otworzyć przedszkole, z jakich dokumentów będę rozliczana, kontrolowana przez kuratorium? Proszę o wzory, jakie zgody, oświadczenia od rodziców?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W szkole założono monitoring. Czy n-le mają prawo zobaczyć jak funkcjonuje-rewiry, zasięg ?(podstawa prawna)
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Zbliża się koniec roku należny wykonać inwentaryzację roczną. Czy wszystkie składniki majątkowe w szkole (np. wyposażenie wszystkich klas i pomieszczeń) należny spisywać tak jak podczas inwentaryzacji raz na 4 lata czy tylko spisać wyposażenie zakupione w ciągu roku , sprawdzić i uzgodnić z DBFO stan ksiąg? Oczywiście poza spisem magazynów, druków ścisłego zarachowania i kasy.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor rodzinnego domu dziecka nie posiadający postanowienia Sądu Rejonowego o rozszerzeniu kompetencji do podejmowania ważnych decyzji dotyczących ucznia może podejmować decyzje dotyczące: wyboru szkoły, udziale podopiecznego w lekcjach religii, zajęciach dodatkowych, wyjazdach, wycieczkach
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe