Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracuję w przedszkolu 2 oddziałowym.Godziny pracy przedszkola są od 7.00-17.00, czy dodatek wychowawczy należy się 2 nauczycielom pracującym z grupą czy jednemu, skoro obowiązki każdego nauczyciela są takie same?
Dodatek funkcyjny za wychowawstwo przysługuje nauczycielowi, który pełni funkcję opiekuna oddziału. W przypadku, gdy oddział prowadzi dwóch nauczycieli, obydwoje powinni otrzymywać taki dodatek, np. proporcjonalnie do ilości godzin. Szczegóły przyznawania dodatków funkcyjnych określa w regulaminie organ prowadzący.
Skoro obydwaj nauczyciele wykonują obowiązki wychowawcy oddziału, są uprawnieni do dodatku funkcyjnego (art. 30 ust. 1 pkt 2 KN, § 5 pkt 2 lit. a) rozporządzenia MENiS z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy, Dz. U. z 2014 r., poz. 416).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W szkole ponadgimnazjalnej zatrudniam nauczyciela matematyki z wykształceniem magisterskim. Nauczyciel ten ma również ukończone studia licencjackie z fizyki. W tym roku szkolnym w arkuszu jest 16 godzin matematyki i dwie godziny fizyki. Czy nauczyciel ten ma uprawnienia do nauczania fizyki w szkole średniej? Czy powinienem te dwie godziny fizyki w arkuszu ująć na wakacie, czy mogę je przydzielić nauczycielowi?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Kto decyduje o przyznaniu godzin ponadwymiarowych dla dyrektora szkoły? Czy jest nim organ prowadzący, czy nadzorujący?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy realizacja obowiązku szkolnego w zerówce jest zależna od frekwencji dziecka? Czy dyrektor jest zobligowany do podjęcia jakichś kroków jeśli frekwencja dziecka w zerówce jest niższa niż 50 %? Jeśli tak to jakich? Czy nauczyciel przygotowujący diagnozę gotowości szkolnej ma ten fakt odnotować w diagnozie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy niepublicznego liceum. W obecnej klasie drugiej są jedynie trzy osoby, które wybrały język angielski i historię na poziomie rozszerzonym. Czy w przypadku historii można połączyć te grupę z klasą trzecią (6 osób). Oczywiście wymaga to zmian w rozkładzie materiału i kolejności realizowanych tematów. Historia ma być realizowana w wymiarze 7h tyg.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy trzeba zawiadamiać rodziców o proponowanych ocenach śródrocznych? Czy można zabronić uczniowi odwołania od przewidywanej oceny rocznej, gdyż nie spełnia określonych przez nauczyciela warunków, np. nie poprawił prac klasowych?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe