Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W niepublicznym przedszkolu dotychczasowy i nowy organ prowadzący mogą zawrzeć umowę, w której określą zasady przekazania przedszkola, co nie będzie wymagało jego...

PORADA PRAWNA

03 września 2018 Inne

Proszę o informacje w jaki sposób można zamknąć przedszkole z końcem roku szkolnego jednocześnie dając możliwość innemu organowi prowadzącemu/dyrektorowi na zaczęcie działalności w tym samym budynku, z tym samym personelem i z rekrutowanymi dziećmi (bez przerywania ciągłości funkcjonowania placówki)?

W niepublicznym przedszkolu dotychczasowy i nowy organ prowadzący mogą zawrzeć umowę, w której określą zasady przekazania przedszkola, co nie będzie wymagało jego formalnej likwidacji, tylko zgłoszenia zmiany wpisy przedszkola do ewidencji – art. 3531 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. z 2018 r., poz. 1025 ze zm.), art. 168 ust. 13 w zw. z ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.
W przedszkolu publicznym konieczne jest przeprowadzenie procedury likwidacji dotychczasowego przedszkola i jednocześnie uzyskanie przez nowy organ prowadzący zezwolenia na prowadzenie przedszkola. Dotychczasowy organ prowadzący musiałby: 1) co najmniej na 6 miesięcy przed terminem likwidacji przypadającym na 31.08.2019 r., zawiadomić o zamiarze likwidacji szkoły: rodziców uczniów, właściwego kuratora oświaty oraz organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego właściwej do prowadzenia szkół danego typu oraz poinformować o zapewnieniu uczniom nauki w nowo tworzonym przedszkolu w tym samym miejscu i z tą samą kadrą; 2) ustalić z gminą, czy dokumentacja przebiegu nauczania może zostać przekazana nowemu organowi prowadzącemu, czy musi zostać przesłana do gminy – art. 89 ust. 1 i 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.
Nowy organ prowadzący musiałby sporządzić akt założycielski przedszkola, opracować statut i złożyć w gminie wniosek o udzielenie zezwolenia na prowadzenie publicznego przedszkola nie później niż do dnia 30 września 2018 r. - art. 88 ust. 1 i 4 – 5 PO. Treść i załączniki do wniosku wymienia § 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych zasad i warunków udzielania i cofania zezwolenia na założenie przez osobę prawną lub osobę fizyczną szkoły lub placówki publicznej, Dz.U. z 2017 r., poz. 1625.
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT