Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o podanie sposobu wyliczenia absencji nauczyciela, który korzysta z opieki nad dzieckiem art.188 K.P. i urlopu bezpłatnego.
Powołanie się w pytaniu na regulacje ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm. wskazuje na zatrudnienie w jednostce oświatowej prowadzonej przez inny organ niż jednostka samorządu terytorialnego. Nauczyciel niesamorządowej jednostki oświatowej zatrudniony na pełen etat korzysta z opieki nad dzieckiem na podstawie art. 188 KP według swojego wyboru w wymiarze 16 godzin albo 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Nauczyciel niepełnoetatowy, który wybierze rozliczenie godzinowe opieki, korzysta z tego uprawnienia w wymiarze proporcjonalnym do wymiaru etatu, a gdy wybierze rozliczenie w dniach – jest uprawniony do 2 dni opieki. Dni wolne udziela się więc według metody wybranej przez pracownika oraz we wnioskowanym przez niego wymiarze godzin albo dni.
Urlop bezpłatny jest udzielany w dniach lub na część dnia w wymiarze nie wyższym niż wnioskowany na piśmie przez pracownika (art. 174 § 1 KP
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy istnieje możliwość zatrudnienia na zastępstwo za nauczyciela-psychologa zatrudnionego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej,obecnie przebywającego na długoterminowym zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży,innego psychologa?
Czy ewentualnie przydzielenie godzin ponadwymiarowych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zgodnie z Art 64 ust 2a dyrektorowi przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni. Do kiedy dyrektor musi wykorzystać ten urlop? Organ prowadzący nakazał do 31.12.2018 roku.
- Pracownik przyniósł do kadr zaświadczenie z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu rolników od 1.01.1991 r. do 31.12 2012 r. Czy na tej podstawie można pracownikowi zaliczyć czas pracy w gospodarstwie rolnym do stażu pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Obecnie jesteśmy gimnazjum, a od 01.09.17 r. jednostka nasza będzie przekształcona w ośmioletnią szkołę podstawową. Uchwała nadająca Akt założycielski szkoły i statut będzie podjęta we wrześniu (pod koniec). Kiedy mamy dokonać zmian REGON, NIP, w ZUS i u wszystkich kontrahentów? Myślę, że gdy będzie akt założycielski, ale jak do tego czasu mamy funkcjonować? Pracownicy dostali informację, że od 01.09.17 stają się pracownikami szkoły podstawowej, więc kto 01.09.17 płaci im wynagrodzenia, gimnazjum czy szkoła podstawowa, jakich pieczątek używać?
- Nauczyciel mianowany jest zatrudniony w szkole podstawowej na podstawie dwóch odrębnych umów o pracę na czas nieokreślony: 9/18 etatu nauczyciela matematyki, 15/30 nauczyciel bibliotekarz.od 1 .09.2017 może stracić prace jako nauczyciel matematyki (dyrektor szkoły kończy kadencję). Czy istnieją przesłanki do zatrudnienia go przez mianowanie od 1 września 2016?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe