Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę przedstawić drogę postępowania w przeniesieniu nauczyciela, który w obecnej chwili jest dyrektorem innej placówki, a wystąpił do mnie z wnioskiem o przeniesienie?
W przypadku nauczyciela zatrudnionego przez mianowanie możliwe jest przeniesienie go na jego własną prośbę do innej szkoły w trybie określonym w art. 18 Karty Nauczyciela. Zgodnie z jego zapisami nauczyciel składa wniosek o przeniesienie, a przeniesienia dokonuje dyrektor szkoły, do której nauczyciel ma być przeniesiony, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego tę szkołę i za zgodą dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony. Kolejność podejmowanych działań wygląda więc nastepująco:
nauczyciel składa wniosek o przeniesienie, najlepiej od razu ze zgodą swojego dyrektora - dyrektor szkoły, do której nauczyciel ma zostać przeniesiony występuje o opinię do organu prowadzącego i po jej uzyskaniu podejmuje decyzję o przeniesieniu nauczyciela (pismo kierowane jest do nauczyciela oraz do wiadomości obecnego dyrektora).
Skoro w chwili obecnej nauczyciel pełni funkcję dyrektora szkoły, musi złożyć do organu prowadzącego rezygnację ze stanowiska (3-miesięczne wypowiedzenie). Wówczas nowy dyrektor szkoły, po objęciu stanowiska, wyrazi zgodę na przeniesienie nauczyciela, chyba że organ prowadzący już w trakcie wypowiedzenia, jako wykonujący zadania pracodawcy w stosunku do dyrektora, wyrazi taką zgodę.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z dniem 1 września 2013 r. nauczyciel został zwolniony w związku ze zmianami organizacyjnymi szkoły, przeszedł na zasiłek dla bezrobotnych. Z dniem 18 lipca 2014 r. nabył uprawnień do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, z którego skorzystał. Tak więc, czy ten nauczyciel jest naszym emerytem i czy ma uprawnienia do korzystania z Funduszu Świadczeń Socjalnych naszej szkoły?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka urodzona 01.09.1959r. ma 35 lat pracy (minęło 01.09.2015r.). Posiada nabyte prawa do wcześniejszej emerytury. Czy z związku z tym uprawnieniem można ją zwolnić z pracy, ponieważ nie będę miała klasy I ?
- Nauczyciel dyplomowany gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 został poprzez włączenie pracownikiem szkoły podstawowej.01.09.2018 na swój wiosek został przeniesiony do nowo powstałej szkoły podstawowej. W "starej" szkole podstawowej została z nim zawarta odrębną umową na czas trwania roku szkolnego na 8 godzin. Jaki okres wypowiedzenia stosować w takim przypadku. Zgodnie z kodeksem pracy długość wypowiedzenia zalezy ood stazu pracy.CZy staż pracy zwiazany z umowa, na 8 godzin należy liczyć od 1 września 2018, czy 1 wrzesnia 217, czy należy zaliczyć również staz w gimnazjum biorąc pod uwagę, że głównym miejscem pracy jest inna szkoła?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od nowego roku szkolnego nauczyciel mianowany zatrudniony na czas nieokreślony będzie miał mniej godzin - mniej niż 1/2 etatu. Czy należy rozwiązać z nim dotychczasową umowę i zaproponować zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony o podanym wymiarze, ustalając pensum dla etatu łączonego? Czy wystarczy tylko porozumienie o zmianie warunków zatrudnienia i wynagrodzenia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W czasie, kiedy byłam dyrektorem szkoły organ prowadzący dokonał oceny mojej pracy w styczniu 2014 r. Czy mogę tą ocenę wykorzystać do konkursu na dyrektora w kwietniu 2017 r. czy ponownie musi dokonać oceny mojej pracy jako dyrektora?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe