Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z art. 36 § 1 i § 11 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony i...

PORADA PRAWNA

22 września 2018 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Nauczyciel dyplomowany gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 został poprzez włączenie pracownikiem szkoły podstawowej.01.09.2018 na swój wiosek został przeniesiony do nowo powstałej szkoły podstawowej. W "starej" szkole podstawowej została z nim zawarta odrębną umową na czas trwania roku szkolnego na 8 godzin. Jaki okres wypowiedzenia stosować w takim przypadku. Zgodnie z kodeksem pracy długość wypowiedzenia zalezy ood stazu pracy.CZy staż pracy zwiazany z umowa, na 8 godzin należy liczyć od 1 września 2018, czy 1 wrzesnia 217, czy należy zaliczyć również staz w gimnazjum biorąc pod uwagę, że głównym miejscem pracy jest inna szkoła?


Zgodnie z art. 36 § 1 i § 11 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony i umowy o pracę zawartej na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi: 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy; 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy; 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. Do okresu zatrudnienia wlicza się pracownikowi okres zatrudnienia u poprzedniego pracodawcy, jeżeli zmiana pracodawcy nastąpiła na zasadach określonych w art. 231 KP, a także w innych przypadkach, gdy z mocy odrębnych przepisów nowy pracodawca jest następcą prawnym w stosunkach pracy nawiązanych przez pracodawcę poprzednio zatrudniającego tego pracownika. Takim odrębnym przepisem jest art. 236 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60, zgodnie z którym nauczyciele dotychczasowego gimnazjum z dniem przekształcenia albo włączenia gimnazjum do ośmioletniej szkoły podstawowej stali się nauczycielami ośmioletniej szkoły podstawowej. W związku z tym do stażu wyliczanego na potrzeby wypowiedzenia nowej umowy o pracę należy wliczyć okres zatrudnienia rozpoczęty w gimnazjum i kontynuowany w szkole podstawowej, a nie tylko czas trwania nowej umowy o pracę.
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT