Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Wicedyrektor gimnazjum przebywała na zwolnieniu lekarskim od 03.04.2017r do 30.07.2017 r. Wykorzysta urlop wypoczynkowy w wymiarze 7 tygodni: 2 tygodnie - ferie zimowe, 5 tygodni (od 31.07.2017r do 03.09.2017r. Do wykorzystania zostanie jej 1 tydzień. Wicedyrektor zrezygnowała z funkcji wicedyrektora od 01.09.2017 r. Oznajmiła także, że pozostały urlop chce wykorzystać biorąc po 1 dniu w celu realizacji przewidywanych wizyt i badań lekarskich. 1.Czy mogę jej udzielać 1-dniowych urlopów wypoczynkowych?; 2. Kiedy powinna wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy?
Urlop nauczycielski, w tym urlop uzupełniający udzielany jest w tygodniach a nie dniach. Tydzień takiego urlopu obejmuje 7 kolejnych dni, bez względu na występujące po drodze dni wolne. Nauczycielce przysługuje więc urlop uzupełniający w wymiarze 1 tygodnia, którego należy udzielić w trakcie nowego roku szkolnego. Termin wykorzystania urlopu dyrektor szkoły ustala, biorąc pod uwagę wniosek nauczyciela oraz możliwości szkoły jako zakładu pracy - urlop taki nie może negatywnie wpływać na prawidłowy tok pracy szkoły, a dyrektor jest odpowiedzialny za proces dydaktyczny.
(art. 64 i 66 Karty Nauczyciela)
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony z mianowania złożył podanie z prośbą o udzielenie mu urlopu bezpłatnego na cały rok szkolny 2019/2020. Przyczyną złożenia podania jest fakt, że nauczyciel w tym czasie będzie świadczył pracę (na podstawie umowy o pracę) w innej szkole. Czy mogę na taki urlop wyrazić zgodę podając taką przyczynę? Czy muszę takiego nauczyciela przyjąć po urlopie bezpłatnym?
- Czy osoba, która ukończyła studia wyższe mgr na kierunku pedagogika ogólna i studia podyplomowe w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej posiada kwalifikacje do pracy na stanowisku nauczyciela przedszkola?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W trakcie przekształceń Zespołu Szkół na Szkołę Podstawową będziemy chcieli utworzyć w szkole nowe stanowisko - kierownika świetlicy - proszę o podanie procedury jaką powinien przejść dyrektor, żeby do tego doprowadzić? Proszę również o informacje na temat statusu takiej osoby w szkole - wykształcenie, ilość godz. pracy, dodatek kierowniczy… na tym stanowisku zatrudniony zostanie nauczyciel.
- Nauczyciel z orzeczonym stopniem niepełnosprawności ma obniżony wymiar pensum w szkole macierzystej. Zwrócił się z prośbą do dyrektora o wyrażenie zgody na kontynuację zatrudnienia w innej szkole. Pytanie brzmi, czy dyrektor może udzielić mu takiej zgody, przecież obniżenie wymiaru godzin i nie możność realizowania godzin ponadwymiarowych czemuś służy? Moim zdaniem wyrażenie zgody na dodatkowe zatrudnienie jest sprzeczne z obniżką pensum w szkole macierzystej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 został poprzez włączenie pracownikiem szkoły podstawowej.01.09.2018 na swój wiosek został przeniesiony do nowo powstałej szkoły podstawowej. W "starej" szkole podstawowej została z nim zawarta odrębną umową na czas trwania roku szkolnego na 8 godzin. Jaki okres wypowiedzenia stosować w takim przypadku. Zgodnie z kodeksem pracy długość wypowiedzenia zalezy ood stazu pracy.CZy staż pracy zwiazany z umowa, na 8 godzin należy liczyć od 1 września 2018, czy 1 wrzesnia 217, czy należy zaliczyć również staz w gimnazjum biorąc pod uwagę, że głównym miejscem pracy jest inna szkoła?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe