Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Udzielono mi urlopu dla poratowania zdrowia od 1.09.2012 do 30.06.2013. od 1 lipca wróciłam do pracy na stanowisko wicedyrektora. Czy na te 2 miesiące należy mi się dodatek funkcyjny?
Za lipiec i sierpień nauczyciele otrzymują wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy, które obliczane jest na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 26 czerwca 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania wynagrodzenia oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy nauczycieli.
Co do zasady dodatek funkcyjny wypłaca się w stałej wysokości. Jeżeli jednak nauczyciel nie pełnił danej funkcji przez cały rok szkolny, wysokość tego dodatku oblicza się proporcjonalnie do liczby miesięcy, w których tę funkcję pełnił. W Pani przypadku zatem, w wynagrodzeniu za urlop wypoczynkowy nie zostanie ujęty dodatek funkcyjny.
§ 2. 1. Składniki wynagrodzenia określone w stawkach miesięcznych w stałej wysokości oraz składniki wynagrodzenia określone procentowo od tych stawek uwzględnia się w wysokości należnej w miesiącu wykorzystywania urlopu, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. W przypadku gdy okres wykonywania zadań lub zajęć uprawniających do dodatku funkcyjnego jest krótszy niż okres roku szkolnego, wysokość dodatku oblicza się, mnożąc otrzymywaną stawkę z tego tytułu przez liczbę miesięcy, w których nauczyciel wykonywał zadania lub zajęcia. Uzyskaną kwotę dzieli się przez liczbę miesięcy roku szkolnego poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Wymiar etatu nauczycielki wynosi 25/25. Od 1 października wymiar etatu zmienia się i będzie wynosić 10/25 w przedszkolu oraz 10/18 w szkole. Jaki urlop będzie jej przysługiwał? Jeśli będzie przysługiwał jej urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania (art. 64 ust. 1 KN) to do kiedy powinna wykorzystać ten zaległy, który jej został z puli 35 dni i czy nie zmniejszy jej się proporcjonalnie do października?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy zespołem szkół utworzonym w 2019 r. (szkoła podstawowa oraz liceum ogólnokształcące). Były pracownik zwrócił się z prośbą o wydanie duplikatu świadectwa pracy za lata pracy 1988-1989. Nauczyciel pracował wówczas w przedszkolu, które nigdy nie podlegało szkole podstawowej. Pracował on kiedyś w szkole podstawowej i posiadamy jego akta w archiwum, w których znajduje się umowa z przedszkolem, nie ma jednak świadectwa pracy. Kto powinien na podstawie posiadanych dokumentów w teczce pracownika wystawić świadectwo pracy? Czy akta powinny zostać przekazane (wypożyczone) do przedszkola w którym pracowała kobieta i tam powinno zostać sporządzone świadectwo pracy za wskazany okres, opatrzony pieczątką dyrektora przedszkola? Na jakiej zasadzie można wypożyczyć akta innej placówce?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel, który został zatrudniony na czas nieobecności pracownicy (przebywającej na urlopie macierzyńskim, a w chwili obecnej przebywa na urlopie uzupełniającym, następnie planuje urlop wychowawczy) otrzymał powołanie do zawodowej służby z dniem 1.04.2020 r.
Czy pracownik ten pozostaje nadal w stosunku pracy i do jakiego czasu?
Czy pracownikowi przysługuje wynagrodzenie za m-c kwiecień?
Czy jest uprawniony do otrzymania dodatkowych świadczeń w tym momencie, tzn. np. odprawy dwutygodniowej, czy ekwiwalentu za urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie w sprawie ustalenia zasad przydziału pracownikom odzieży i obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej, które przysługują określonej grupie pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami Kp, czy jeżeli wypłacam swoim pracownikom ekwiwalent pieniężny na zakup odzieży ochronnej jest to dużym błędem, czy taka forma jest dopuszczalna? Za odpowiedź serdecznie dziękuję.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z ruchem kadrowym chciałabym zapytać w jakim przypadku i w jakim terminie należy wręczyć nauczycielowi pismo związane:
- ze zmianą stanowiska pracy (nauczyciel-> nauczyciel praktycznej nauki zawodu)
- ze zmianą wymiaru pensum ze względu na połączenie stanowisk o różnym tygodniowym wymiarze godzin.
Proszę o podanie podstawy prawnej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe