Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W związku z ruchem kadrowym chciałabym zapytać w jakim przypadku i w jakim terminie należy wręczyć nauczycielowi pismo związane: - ze zmianą stanowiska pracy (nauczyciel-> nauczyciel praktycznej nauki zawodu) - ze zmianą wymiaru pensum ze względu na połączenie stanowisk o różnym tygodniowym wymiarze godzin. Proszę o podanie podstawy prawnej.
Ponieważ zmiana stanowiska służbowego następuje za zgodą nauczyciela, może zostać dokonana w każdym czasie, najpóźniej w pierwszym dniu pracy na nowym stanowisku – art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm., art. 29 § 4 w zw. z art. 11 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm. Również przepisy nie określają terminy poinformowania nauczyciela o wymiarze tzw. pensum łączonego, o którym mowa w art. 42 ust. 5c ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm., w związku z przydzieleniem godzin na obowiązujących nauczyciela stanowiskach pedagogicznych, więc informację tę należałoby przekazać nauczycielowi najpóźniej w pierwszym dniu rozpoczęcia realizowania nowego pensum.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy z pracownikiem niepedagogicznym-emerytem zatrudnionym na czas nieokreślony rozwiązuje się stosunek pracy również po zawiadomieniu związków zawodowych?
- Wyliczenie urlopu nauczycielowi logopedzie. Nauczyciel logopeda zatrudniony jest w niepełnym wymiarze godzin tj.3,5/24 etatu: 0,14 etatu od września 2016 roku do czerwca 2017 roku. Co należy zrobić jeżeli pozostanie 1 godzina urlopu czy można zaokrąglić do 3,5 godzin w danym dniu, który jest dla nauczyciela dniem pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 13. W związku z orzeczeniem o konieczności udzielenia pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczennicy klasy III szkoły podstawowej uzyskałem zgodę od organu prowadzącego na zatrudnienie nauczyciela wspomagającego. W ramach swoich obowiązków nauczyciel miałby 10 godz. zajęć wspólnych z klasą, 4 godz. zajęć indywidualnych z uczennicą i 2 godz. zajęć rewalidacyjnych. Oprócz tego przydzieliłem nauczycielowi godziny innych zajęć: 4 godz. świetlicy i 2 godz. biblioteki. nauczyciel posiada stopień awansu nauczyciela kontraktowego. Proszę o pomoc w ustaleniu czasu trwania umowy. Czy dniem zakończenia pracy określonej umową powinien być dzień zakończenia zajęć szkolnych, czyli 25.06.2021 r., czy też dzień zakończenia roku szkolnego, czyli 31.08.2021 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Podjęła u nas pracę nauczycielka znajdująca się od września b.r. w stanie nieczynnym (w który przeniósł ją dyrektor innej szkoły). A więc nie jest w stanie w chwili obecnej przedstawić mi świadectwa pracy, na podstawie którego mógłbym naliczyć jej wysługę lat. Czy dobrze rozumuję, że takowa jej się nie należy w zaistniałej sytuacji? A jeśli powinienem, to na jakiej podstawie? I druga sprawa. Czy zajęcia rewalidacyjne liczone są z 20/20 czy 18/18 jeżeli realizuje je nauczyciel np. j. polskiego mający dodatkowe kwalifikacje. Konkretnie: nauczycielka ma 16/18 j. polskiego i uzupełnia etat dwoma godzinami rewalidacji. Czy w tej sytuacji ma ona pełny etat, czy nie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi wspomagającemu pracującemu w pełnym wymiarze zajęć (20 godz.) można przydzielić godziny ponadwymiarowe specjalistyczne z terapii pedagogicznej 7/22 ? Nauczyciel posiada kwalifikacje do prowadzenia takich zajęć. Jeśli tak to z jakiego pensum miałby płacone za te godziny. A może należałoby zawrzeć drugą umowę?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe