Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Uprzejmie proszę o potwierdzenie, że zgodnie z nowymi przepisami klasy V i VI NIE BĘDĄ MIAŁY w roku szkolnym 2017/2018 takich przedmiotów jak biologia, chemia, fizyka i geografia, zgodnie z logiką, że nowa podstawa obowiązuje w klasach I, IV i VII.
W klasach II, III, V i VI w roku szkolnym 2017/2018, a następnie w klasach III i VI w roku szkolnym 2018/2019 obowiązywać będzie dotychczasowa podstawa programowa kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych. Informacje, przedstawione przez MEN, w sprawie projektów podstawy programowej dla szkół podstawowych i ramowych planów nauczania dla wszystkich typów szkół. 1. W najbliższym roku szkolnym (2017/ 2018) nowa podstawa programowa będzie stosowana w: przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego, w klasach I, IV szkoły podstawowej, a także w klasie VII szkoły podstawowej. W II, III, V i VI klasie obowiązywać będzie jeszcze dotychczasowa podstawa programowa. 2. Nauka w szkole podstawowej będzie podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie (klasy I–III) prowadzone będzie kształcenie zintegrowane, w drugim (klasy IV - VIII) realizowana będzie nauka konkretnych przedmiotów. 3. W szkole podstawowej pojawią się nowe przedmioty: geografia, biologia, chemia, fizyka i doradztwo zawodowe (od VII klasy). W klasach I-VI uczniowie będą się uczyć jednego języka obcego nowożytnego, natomiast w klasach VII i VIII dwóch języków obcych nowożytnych. Resort przewiduje, że projekty rozporządzeń będą podpisane przez Ministra Edukacji w drugiej połowie lutego. Projekty arkuszy organizacyjnych przekazuje się do zatwierdzenia organom prowadzącym do 30 kwietnia, w związku z tym (na tę chwilę) można planować pracę dla tych klas, dla których będzie obowiązywać „stara” podstawa programowa i ramowe plany nauczania.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym możliwe jest zatrudnienie katechety (kwalifikacje do nauczania katechezy), ale bez ukończonej oligofrenopedagogiki. Sytuacja jest wyjątkowa i na rok, poprzedni katecheta został zwolniony i brak jest w okolicy nauczyciela z przygotowaniem oligo. Możliwe jest wspomaganie przez innego nauczyciela-pedagoga specjalnego?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jaka jest forma usprawiedliwienia uczniów młodocianych nie mających 18 lat z zajęć lekcyjnych? Czy to ma być forma zaświadczenia lekarskiego czy zgłoszenie rodziców?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Emeryci objęci są opieką socjalną w naszej szkole. Jedna emerytka po śmierci męża przeszła na jego emeryturę - twierdzi, że otrzymuje emeryturę wyższą po mężu niż miała swoją.
Co w takiej sytuacji mamy robić?
Czy nadal musimy ją objąć opieką socjalną, czy też nie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Poszę o podpowiedź - czy ukończenie wydz. Fil. - hist. , na kierunku pedagogiki resocjalizacyjnej i uzyskanie tytułu licencjata daje kwalifikacje do zajmowania stanowiska pedagoga szkolnego w szkole podstawowej. Kandydat w chwili obecnej kontynuuje studia mgr na kierunku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Do tej pory 6-latki uczęszczały do przedszkoli w mieście na ,,cały dzień''. Od września miasto chce zapewnić dzieciom 6-letnim tylko 5-godzinny pobyt w tym samym przedszkolu (bez posiłków i świetlicy).
Co w sytuacji kiedy rodzic będzie chciał zapisać dziecko na ,,cały dzień"?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe