Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W jaki sposób, na jakie umowy mogą być zatrudniani pracownicy w Kuratorium Oświaty, czy przez oddelegowanie, czy przez inne formy umów także , gdy sami rozwiązali stosunek pracy w szkole z powodów osobistych za porozumieniem stron?
Kuratorium oświaty należy do służby cywilnej, w której pracownicy są zatrudniani na podstawie umowy o pracę na czas określony (w przypadku pierwszej pracy w takiej służbie okres zatrudnienia wynosi 12 miesięcy), na czas nieokreślony, a na stanowiskach urzędniczych, w tym wymagających kwalifikacji pedagogicznych – także przez mianowanie w ramach limitu mianowań określonego w ustawie budżetowej, pod warunkiem spełnienia wymogów co do 3-letniego stażu pracy w służbie cywilnej, poziomu wykształcenia (tytuł magistra) i znajomości języków obcych, zwłaszcza co najmniej jednego z języków roboczych UE (art. 7, art. 35, art. 40 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej, Dz U. z 2016 r., poz. 1345). Jeśli nauczyciel jest zatrudniony na podstawie KN, w macierzystej jednostce oświatowej otrzymuje urlop bezpłatny (art. 17 ust. 2 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pytanie dotyczy sfery zatrudnienia. Jak powinno wyglądać zatrudnienie nauczyciela mianowanego, który od września został zatrudniony na czas nieokreślony po uprzedniej umowie na czas określony, która trwała od października 2014 do końca czerwca 2015, a od września 2015 r. zatrudnienie na czas nieokreślony. Czy jest to umowa o pracę czy umowa na podstawie mianowania? Jak wygląda przykładowe pismo takiej umowy. Bardzo proszę o pomoc.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jaka odprawa emerytalna należy się nauczycielowi przedszkola, zatrudnionemu na podstawie mianowania odchodzącemu na emeryturę na swój wniosek?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel będący na urlopie bezpłatnym może korzystać z zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych? Aktualnie dwóch nauczycieli jest w mojej placówce na urlopie bezpłatnym jednocześnie pracują w innej placówce oświatowej.
- Pracownica niepedagogiczna wykorzystała urlop macierzyński, a następnie zaległy urlop wypoczynkowy. W pierwszym dniu urlopu poszła na zwolnienie lekarskie i przebywa już 112 dni. Jaka jest możliwość wypowiedzenie umowy o pracę po 182 dniach? Co z badaniami lekarskimi, jeżeli nie chcę jej zatrudnić dalej? Czy przerwanie zwolnienia w sobotę i niedzielę ponownie powoduje przerwanie ciągłość zwolnienia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę przedstawić drogę postępowania w przeniesieniu nauczyciela, który w obecnej chwili jest dyrektorem innej placówki, a wystąpił do mnie z wnioskiem o przeniesienie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe