Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W jaki sposób należy obliczyć ekwiwalent urlopowy dla nauczyciela zatrudnionego od 27.03.2019 r. do 21.06.2019 r. na 5/22 etatu?
W powyższym okresie nauczyciel nabył prawo do urlopu w wymiarze: 4/12 przepracowanej części roku (z zaokrągleniem w górę niepełnych miesięcy) * 5/22 etatu * 35 dni = 2,65 dni zaokrąglone w górę do 3 dni * 8 godzin = 24 godziny (art. 64 ust. 3 i ust. 5a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm., art. 1542 § 2, art. 1552a § 1 i 2, art. 1553 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm.). Jeżeli nauczyciel w ogóle nie wykorzysta urlopu w czasie zatrudnienia, będzie przysługiwał ekwiwalent za 3 dni (24 godziny) urlopu – art. 66 ust. 2 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie w szkole podstawowej otrzymał urlop bezpłatny od 7 września 2015 do 31 stycznia 2016. Od 1 lutego nadal chce kontynuować urlop bezpłatny. Czy powinien on być udzielony do 31 sierpnia 2016r. gdyż nauczyciel nie świadcząc pracy nie uzyskał prawa do urlopu wypoczynkowego z dniem 1 stycznia 2016? Udzielenie urlopu bezpłatnego do końca czerwca spowoduje, że skorzysta z urlopu, do którego nie nabył prawa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z reformą oświaty mam pytania: 1. Czy można nauczycielowi, który jest pod ochroną związku zawodowego, w następnym roku szkolnym, obniżyć wymiar zatrudnienia zgodnie z art. 20 KN? 2. W młodzieżowym ośrodku socjoterapii funkcjonuje gimnazjum, które będzie wygaszane. A co z ośrodkiem socjoterapii? Będzie wygaszany czy likwidowany? A może wygaszanie i likwidacja w tym przypadku znaczy to samo. W jakim trybie mają być zwalniani wychowawcy grup wychowawczych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka ukończyła 6-letnie zaoczne studia teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym w W-wie, zdając egzamin ex universa theologia (równoznaczny z absolutorium wyższych studiów) - 23.03.2006 r., a także ma świadectwo ukończenia specjalizacji katechetycznej. Nie ma tytułu magistra teologii. Czy nauczycielka ma kwalifikacje do nauczania religii, w szczególności w klasach I-III szkoły podstawowej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę przydzielić godziny techniki nauczycielowi posiadającemu kurs doskonalący " TECHNIKA Z WYCHOWANIEM KOMUNIKACYJNYM ".
- W związku z reforma od 01.09.2017 roku nie wiem jak powinno to wyglądać prawnie. Czy informacja dana nauczycielowi w związku z przekształceniem zespołu Szkół w 8-letna szkołę podstawową wystarczy. Ponieważ nauczyciele mieli zawarte umowy o pracę na Zespól Szkół, a teraz będzie Szkoła Podstawowa, a poza tym jeszcze następuje zmiana w nazwie szkoły (patrona z Marii Konopnickiej na Jana Pawła II ). Czy powinnam dać aneksy do umowy czy nie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe