Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przepisy prawa stanowią, że nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego (art. 9d)Karta Nauczyciela z 26.01.1982 r. (ze zm.)Art. 9d. 1.Nauczyciel rozpoczyna staż z...

PORADA PRAWNA

02 października 2012 Awans zawodowy

W odpowiedziach eksperta znalazłam informację o dacie rozpoczynania staży w roku szkolnym 2012/2013. Państwo podają informację, że dniem tym jest 3 września. Czy popełniłam błąd, jeśli w odpowiedzi na wnioski nauczycieli złożone 31 sierpnia w tym samym dniu otworzyłam staże od 1 września? Umowy z nauczycielami nowo zatrudnianymi również tak były sformułowane ( podpisane 31.08.12 r., a zawarte od 01.09.2012 r.) A stażysta jak odbywa staż? nie od 01.09.2012 do 31.05.2013, lecz od 03.09.2012 do 03.06.2013?

Przepisy prawa stanowią, że nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego (art. 9d)

Karta Nauczyciela z 26.01.1982 r. (ze zm.)

Art. 9d. 1.

Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.

 

Oznacza to, że nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego.

Zatem, jeśli dniem rozpoczęcia zajęć jest 3.09 – staż rozpoczyna się od 3.09. Zgodnie z art. 9d ust. 2: „W przypadku nawiązania stosunku pracy (dotyczy nowo zatrudnionych) po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, nauczyciel nie rozpoczyna stażu do końca tego roku szkolnego”.

Staż nauczyciela trwa do 31.05 (chyba że w jego odbywaniu nastąpi przerwa ponad 1 miesiąc). Postąpiła Pani zgodnie z przepisami, poślizg w rozpoczęciu roku szkolnego w ilości 3 dni nie skutkuje zmianą długości stażu.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT