Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W regulaminie ZFŚS mamy napisane, iż wczasy pod gruszą są wypłacane jeżeli pracownik wykorzystał 10 dni w ciągu na wypoczynek. Rozumiem, że jeśli 10 dni zostało wykorzystanych w trakcie roku w różnych odstępach czasu to takiemu pracownikowi nie należy się wypłata świadczenia? Dodatkowo chciałam się dowiedzieć jak jest z zatrudnieniem na niepełny etat. Pracownica zatrudniona jest na 6/40 etatu. W ciągu roku ma do wykorzystania 4 dni urlopu (32 h). Wiadomo, że nie ma możliwości wykorzystania 10 dni urlopu w ciągu. Czy należy jej wypłacić wczasy pod gruszą? Jeśli tak to proporcjonalnie?
Powołany zapis Regulaminu ZFŚS należy interpretować w ten sposób, że wczasy pod gruszą należą się pracownikowi zatrudnionemu na pełen lub część etatu, który z powodu korzystania z wypoczynku jest nieobecny w pracy nieprzerwanie przez 2 tygodnie. Pracownica zatrudniona na 6/40 etatu w 1 tygodniu wykorzystuje tylko 6 godzin urlopu (ponieważ tyle ma do przepracowania), a w sytuacji wykorzystania jednorazowo co najmniej 12 godzin, jest uprawniona do świadczenia. Zatrudnienie na część etatu nie obniża wysokości świadczenia, ponieważ wymiar etatu nie stanowi kryterium socjalnego (art. 8 ust. 1 UoZFŚS).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Od dnia 6.11.2015r. na zastępstwo nieobecnego wychowawcy w internacie zatrudniliśmy innego wychowawcę. Umowa objęła okres od 06.11.2015r. do 29.01.2016r. w wymiarze 20/30. Od 12.02.2016r. nie dłużej niż do końca zajęć dydaktycznych w szkole tzn. do 24.06.2016r. zawarto ponownie z wychowawcą umowę na zastępstwo nieobecnego innego wychowawcy. Czy Wychowawcy zatrudnionemu na zastępstwo przysługuje dodatkowe wynagrodzenie roczne "trzynastka". Bardzo proszę o podanie podstawy prawnej (§), ponieważ jest wiele interpretacji na ten temat.
- W połowie listopada br. zmuszony jestem zatrudnić nowego nauczyciela. Jest to nauczyciel mianowany z pełnymi kwalifikacjami. Aktualnie mam dla tej osoby etat ale już wiem, że z uwagi na organizację pracy szkoły, w przyszłym roku szkolnym dla tej osoby nie będzie etatu. Czy mając taką wiedzę muszę zatrudnić nauczyciela na podstawie mianowania, czy mogę zawrzeć umowę na czas nieokreślony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nowozatrudniony nauczyciel zatrudniony od 1.09.2017 nie stawił się do pracy. W ciągu 7 dni nie usprawiedliwił swojej nieobecności, w związku z czym umowa wygasa. Proszę o informację co powinno zawierać jego świadectwo pracy w pozycjach: dotyczącej okresu zatrudnienia i dotyczącej przyczyny ustania stosunku pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie kwalifikacje powinien posiadać nauczyciel realizujący z uczniem z niepełnosprawnością ruchową zajęcia rewalidacyjne ukierunkowane na usprawnienie ruchowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Urlop dla poratowania zdrowia a urlop wypoczynkowy – placówka nieferyjna. Nauczyciel wychowania przedszkolnego od 1.01.2020 r. do 31.12.2020 r. przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. Pytanie 1: czy w tej sytuacji należy mu się 35 dni urlopu wypoczynkowego za 2020 r.? Pytanie 2: czy do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni za 2021 r. nabywa praw od 1.01.2021 r.? Pytanie 3: czy 4 dni urlopu zaległego (za 2019 r.) powinien wykorzystać od razu po powrocie z urlopu dla poratowania zdrowia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe