Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W szkole pracuje nauczyciel wychowania fizycznego, który w tym roku szkolnym ma ograniczenie etatu (16,92/18). W soboty i niedziele czasami jeździ na zawody sportowe z uczniami. Czy godziny, za które mu płacimy mam zaliczyć do średniej godzin nadliczbowych?
Zgodnie z art. 42c ust. 3 Karty Nauczyciela, za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, wykonywane w dniu wolnym od pracy, nauczyciel otrzymuje inny dzień wolny od pracy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamiast dnia wolnego nauczyciel otrzymuje odrębne wynagrodzenie, w wysokości ustalonej jak za godziny ponadwymiarowe.
Na podstawie § 1 ust. 1 Rozporządzenia MEN z dnia 26.06.2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania wynagrodzenia oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy nauczycieli, w wynagrodzeniu za urlop wypoczynkowy nauczyciela uwzględnia się m.in. odrębne wynagrodzenie za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze wykonywane w dniu wolnym od pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka przedstawiła świadectwo pracy, z którego wynika że była zatrudniona od 01.09.2005 r. do 31.08.2016 r. w różnych wymiarach. W okresie zatrudnienia korzystała z dwóch urlopów bezpłatnych: od 01.09.2012-31.08.2013 oraz od 01.09.2015-24.06.2016. Z drugiego świadectwa pracy wynika, że w czasie urlopu bezpłatnego od 14.03.2016 do 30.06.2016 pracowała w innej szkole. Jak uwzględnić te okresy zatrudnienia do wyliczenia stażu do nagrody jubileuszowej? Czy biorę pod uwagę okres zatrudnienia z uwzględnieniem ogólnej liczby dni urlopu bezpłatnego a to krótkie zatrudnienia pomijam, bo pokrywa się z innym zatrudnieniem? W świadectwie pracy nie ma informacji na jakich zasadach zostały udzielone urlopy bezpłatne.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W roku 2010 ówczesny Dyrektor RCKU został Wójtem i tym samym napisał podanie do Starosty o udzielenie urlopu bezpłatnego na czas trwania kadencji. Starosta udzielił takiego urlopu. Po ponownych wyborach w 2014 r. urlopowany Dyrektor ponownie został wybrany na Wójta. Nasze pytanie - czy napisane wcześniej podanie zostaje automatycznie przedłużone na następną kadencję, czy były Pan Dyrektor powinien ponownie napisać wniosek o udzielenie urlopu bezpłatnego i czy takie podanie powinien napisać ponownie do Starosty, czy już do nowej Pani Dyrektor?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nowo zatrudniona sekretarka (sekretarz) szkoły musi przedstawić dyrektorowi orzeczenie o niekaralności?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy należy wypłacać świadczenia z ZFŚS osobie, która została zwolniona z przyczyn ekonomicznych, obecnie przebywa na zasiłku dla bezrobotnych, a później będzie na zasiłku przedemerytalnym?
- Pocztą pantoflową dowiedziałem się, iż mój nauczyciel mianowany w związku z nieprawidłowościami w prowadzonej przez siebie firmie otrzymał wyrok RP. "Postępowanie karne warunkowo umorzono ustalając okres próby 2 lat" i orzeczono, iż ma wpłacić 500,00 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz 190,00 jako koszty sądowe. Czy jako dyrektor powinienem w tej sprawie coś robić (oficjalnie nic nie wiem)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe