Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W zastępstwie za sprzątaczkę przebywającą na dłuższym zwolnieniu została zatrudniona osoba na czas nieobecności ww. W tym czasie zaszła w ciąże i przebywa na zwolnieniu, obecnie powróciła do pracy sprzątaczka zatrudniona na czas nieokreślony. Co powinnam zrobić z os. zatrudnioną na zastępstwo, a będącą w ciąży?
W przypadku pracownika zatrudnionego "na zastępstwo" nie ma zastosowania przepis mówiący o przedłużeniu umowy do dnia porodu.
Kodeks pracy:
§ 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.
§ 31. Przepisu § 3 nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
W związku z powyższym umowa o pracę ulega rozwiązaniu z dniem powrotu do pracy osoby zastępowanej, na podstawie art. 30. § 1 pkt. 4 KP, czyli z upływem czasu, na który była zawarta. Nie ma tu znaczenia, czy pracownik w tym czasie przebywa na zwolnieniu lekarskim, urlopie wypoczynkowym, itp. W tego typu przypadkach nie można wypowiedzieć umowy o pracę, a w opisanym przypadku nie mamy do czynienia z wypowiedzeniem.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o informację na temat rozliczenia pracy wychowawcy internatu. Pensum tygodniowe to 30 godzin zegarowych. Internat pracuje 7 dni w tygodniu z wyłączeniem świąt, ferii i wakacji. Jak mamy rozliczać święta wypadające w dni inne niż niedziele.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona od września 1993 r.na czas nieokreślony (od maja 1995r. akt mianowania) nabyła nowe kwalifikacje do nauczania przedmiotu techniki w gimnazjum od dnia wrzesień 2015- w nowym roku szkolnym 2015/2016 został jej przyznany cały etat nauczyciela techniki. Czy powinnam zmienić umowę o pracę zawartą we wrześniu 1993 roku na podstawie przekształcenia stosunku pracy ? Aneksu do umowy ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy wicedyrektor zespołu szkolno-przedszkolnego musi mieć ukończony kurs kwalifikacyjny lub studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą?
- Bardzo proszę o interpretację następującej sytuacji: nauczyciel zatrudniony w czterech szkołach, z czego w naszej na 3/18 etatu. – Czy ma prawo do nagrody jubileuszowej w każdej z tej szkół ? Czy okres pobierania zasiłku chorobowego z ZUS jest wliczany do okresu zatrudnienia, z którego oblicza się staż do nagrody jubileuszowej. Pracownik pobierał zasiłek po ustaniu zatrudnienia.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w sytuacji redukcji oddziałów w szkole dyrektor ma prawo dać pierwszeństwo zatrudnienia nauczycielowi posiadającemu prawa emerytalne?
Emeryt ma zaplanowane 22 godz a dwoje nauczycieli z dwudziestoletnim stażem pracy pozostaje na godzinach.
Jakie przepisy regulują te kwestię?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe