Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W związku ze zwiększeniem zakresu obowiązków z zakresu odpowiedzialności za rozliczanie VAT chciałabym przyznać księgowej podwyżkę. Proszę o wzór decyzji płacowej
Szanowni Państwo,
w seriwsie nadzórpedagogiczny.pl pojawiły się dwa 2 wzory angaży dla pracowników niepedagogicznych - w zależności, czy w danej szkole funkcjonuje w regulaminie wynagradzania premia, czy też jest ona składnikiem uznaniowym (nieregulaminowa).
Angaż dla pracownika niepedagogicznego bez premii regulaminowej
Angaż dla pracownika niepedagogicznego z premią regulaminową
Jednocześnie przeypominamy o możliwości zgłaszania zapotrzebowania na dokumenty poprzez opcję "Dokumentacja na życzenie".
Z poważaniem
Zespół redakcyjny serwisu
Nadzórpedagogiczny.pl
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik odchodzi na emeryturę z dniem 1 kwietnia 2015. Pracuje od 1999 roku (rok w szkole podstawowej- nie istnieje, do dnia dzisiejszego gimnazjum ). Obie placówki były w tym samym budynku, pod innymi numerami NIP. Ze szkoły podstawowej brak świadectwa pracy. Jak wystawić świadectwo pracy? Jedno, czy na obie szkoły oddzielnie i kto ma podpisać z podstawówki jeżeli byłoby oddzielnie? Szkoła podstawowa już nie istnieje w wykazie szkół.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pierwszy urlop dla poratowania zdrowia a 7 lat stażu i nieobecności trwające dłużej niż 6 m-cy. Jak należy interpretować zapis art. 73 ust. 3 i 4 KN? Nauczycielka zatrudniona w 2011 r. (do nadal, na 1 etat) na chwilę obecną – nie na chwilę zakładanego dnia skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia, legitymuje się stażem 8 lat, 1 m-c, 15 dni (do stażu nie wliczono 7 dni urlopu bezpłatnego, ani przerwy w zatrudnieniu trwającej 2 m-ce i 2 dni). W okresie zatrudnienia przebywała na urlopach związanych z rodzicielstwem i zwolnieniach lekarskich (bez zwolnień lekarskich na dziecko), których łączny okres, to 690 dni (czy wyliczenie miesięcy nieobecności powinno nastąpić w taki sposób: 690 dni : 30 dni = 23 m-ce?, a co jeśli wynik jest z miejscami po przecinku np. nauczyciel był na zwolnieniach łącznie 584 dni :30 dni = 19,47 m-cy – czy zaokrągla się taki wynik wg jakiejś zasady i przepisów, czy wylicza dodatkowe dni „wykraczające” poza 19 m-cy?). Zakładając, że wyliczenie miesięcy jest prawidłowe, od 23 m-cy odejmujemy 6 m-cy, które z założenia art. 73 ust. 3 KN nauczyciel może być nieobecny, co daje wynik 17 m-cy. Co dalej? 1. Czy z całego okresu zatrudnienia 8 lat, 1 m-c, 15 dni odejmujemy 17 m-cy, co oznacza, że nauczycielka do okresu siedmioletniej pracy w szkole musi przepracować jeszcze 4 m-ce (zakładając oczywiście, że nie będzie w tym czasie na zwolnieniu)? 8 lat i 1 miesiąc = 97 m-cy – 17 m-cy = 80 m-cy, co daje 6 lat i 8 m-cy. 2. Czy 17 m-cy należy odjąć z 7 lat wstecz od zakładanej daty początku korzystania z urlopu dla poratowania zdrowia (a nie całego stażu pracy)? art. 73 ust. 4 KN: „Okres siedmioletniej pracy w szkole, uzasadniający prawo do urlopu, powinien przypadać bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia? 3. Czy zakładając, że urlop miałby się rozpocząć 1.06.2020 r. należy sprawdzić nieobecności wyłącznie z 7 lat wstecz od taj daty i rozpatrywać tylko okres 01.06.2013 – 31.05.2020?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Chciałabym się dowiedzieć co się dzieje z ekwiwalentem pieniężnym za urlop wypoczynkowy w momencie kiedy zatrudniono nauczyciela po feriach zimowych tj. od połowy lutego do 22 czerwca 2018? Zgodnie z KN bowiem nauczyciel uzyskuje prawo do urlopu w dniu poprzedzającym ferie zimowe, skoro nie był zatrudniony przed feriami i w czasie nich to znaczy, że nie należy mu się ekwiwalent?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku ze zmianami prawa w zakresie udzielania zwolnienia z tytułu z opieką nad dzieckiem i możliwości wykorzystania opieki w formie godzinowej (zamiast 2 dni) proszę o informację. Jak rozliczyć "godzinowo" nauczyciela w sytuacji kiedy w planie zajęć w określone dni wypada 2 lub 3 godziny planowe, wybiera dzień kiedy ma np. 2 godziny to czy de facto może skorzystać z 8 dni?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem przedszkola, placówka nieferyjna od 1 września przejdę na emeryturę, ile urlopu przysługuje mi za rok 2015?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe